Elektrownia wiatrowa stanowi długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej, co uprawnia Spółkę do nieuwzględnienia kosztów finansowania dłużnej inwestycji do nadwyżki kosztów.
Ustalenie, czy rozliczenia korzyści (oszczędności) pomiędzy Partnerami podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, sposobu dokumentowania ww. rozliczenia, wpływu ww. rozliczenia na podstawę opodatkowania z tytułu dostawy towarów i prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od dostawców towarów i od JV oraz prawo do odliczenia podatku z faktur wystawionych przez Partnera
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT wykonywanych przez Wydawcę czynności na rzecz autora oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej czynności autora.
Opodatkowanie czynności wykonywanych w ramach wspólnego przedsięwzięcia.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wykonywanych w ramach realizacji projektu oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego i brak możliwości zwrotu podatku VAT od wydatków związanych z budową komponentu ....., ponoszonych w związku z realizacją projektu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wykonywanych w ramach WPI oraz braku opodatkowania podatkiem VAT zniesienia współwłasności Nieruchomości.
1. Czy realizowana przez Wnioskodawcę Inwestycja stanowi długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej w rozumieniu art. 15c ust. 10 ustawy o CIT, spełniający warunki wskazane w art. 15c ust. 8 pkt 1-4 ustawy o CIT? 2. Czy odsetki od Obligacji oraz odsetki od środków udostępnionych Spółce w ramach uczestnictwa w systemie cash-pooling - w części, w jakiej zostały przeznaczone na finansowanie
Brak podlegania opodatkowaniu udostępnienia kapitału do przeprowadzenia inwestycji budowlanej, w związku z którym przysługuje udział w wypracowanym zysku i udokumentowanie ww. czynności.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów i usług związanych z realizacją Przedsięwzięcia.
Uznanie wypłaty przypadającego na Wnioskodawcę udziału w zysku z tytułu realizacji wspólnego przedsięwzięcia za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz sposób dokumentowania ww. czynności.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania praw do korzystania z Produktów, uznanie czynności wykonywanych przez Spółkę w związku z Kosztami Wspólnymi i Kosztami Usług za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku VAT z faktur zakupowych.
Czy Wnioskodawca, w związku z otrzymaniem od Podmiotu DE noty obciążeniowej, wystawionej na kwotę odpowiadającą wartości wynagrodzenia wypłacanego przez Podopiecznego Spółce, w części przypadającej, zgodnie z Umową kooperacyjną, Podmiotowi DE, powinien rozpoznać i opodatkować, w ramach mechanizmu odwrotnego obciążenia, czynność tą jako tzw. import usług.
Brak opodatkowania świadczeń wykonywanych przez Państwa w ramach wspólnego przedsięwzięcia.
Opodatkowanie i dokumentowanie usług świadczonych na rzecz członka Konsorcjum (Lidera Konsorcjum) w zamian za otrzymywane wynagrodzenie oraz opodatkowanie czynności podziału wynagrodzenia wypracowanego przez Konsorcjum, a także prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach wystawianych przez członka Konsorcjum (Lidera konsorcjum).
działania Wnioskodawcy podejmowane w ramach wspólnego przedsięwzięcia stanowią czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług i tym samym przepływy pieniężne pomiędzy Wnioskodawcą a Kancelarią stanowią wynagrodzenie za wykonywanie czynności opodatkowanych na gruncie ustawy o VAT.
Brak opodatkowania rozliczeń finansowych obejmujących podział kosztów dokonywanych przez uczestników konsorcjum w ramach wspólnego przedsięwzięcia.
Czynność wniesienia udziału finansowego do wspólnego przedsięwzięcia na pokrycie kosztów poniesionych w procesie ubiegania się o ochronę patentową dla wynalazku, oraz wypłata środków pieniężnych – tj. podział zysków ze wspólnego przedsięwzięcia nie są czynnościami, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy. W konsekwencji nie podlegają opodatkowaniu.
Rozliczenia finansowe obejmujące podział kosztów oraz zysku dokonywane przez Uczestników w ramach wspólnego przedsięwzięcia w celu zwiększenia przychodów ze sprzedaży produktów bankowych, produktów ubezpieczeniowych i usług leasingowych, nie stanowią wynagrodzenia z tytułu odpłatnej dostawy towarów i odpłatnego świadczenia usług w rozumieniu art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT. Zatem czynności podejmowane
w zakresie określenia podstawy opodatkowania na fakturze wystawionej przedsiębiorcy z tytułu realizacji usług objętych projektem oraz daty powstania obowiązku podatkowego
Nieuznanie płatności z tytułu rozliczenia Sald poszczególnych Uczestników Programu, dokonywanych pomiędzy Uczestnikami Programu za pośrednictwem Spółki jako administratora Programu, za podlegające opodatkowaniu VAT, z uwagi na fakt, że: - nie będą stanowić wynagrodzenia z tytułu czynności opodatkowanych VAT, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 Ustawy VAT, - nie będą stanowić dopłaty do ceny sprzedaży
Sposób ustalenia przychodów dla uczestników konsorcjum będących osobami fizycznymi.