Ustalenie podstawy opodatkowania w przypadku zbycia nieruchomości i możliwości zastosowania ulgi mieszkaniowej (wydatki remontowe).
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe (środki ze sprzedaży mieszkania przeznaczone na remont kupowanego domu poniesione przed przeniesieniem własności).
Zastosowanie ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania przychodu na spłatę kredytu, zakup lokalu mieszkalnego i jego remont.
Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
Możliwość skorzystania z ulgi na własne cele mieszkaniowe (wykończenie budynku mieszkalnego).
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na remont dwóch mieszkań, w których Wnioskodawczyni realizuje własne cele mieszkaniowe.
Zwolnienie od podatku dochodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego wraz z prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego.
Możliwość zastosowania zwolnienia wskazanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w odniesieniu do wydatków poniesionych na remont i wykończenie budynku mieszkalnego oraz na spłatę kredytu zaciągniętego na jego budowę.
Skutki podatkowe sprzedaży działek nabytych w drodze darowizny oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Zbywany przez Panią lokal mieszkalny został nabyty na własne cele mieszkaniowe, w związku z czym wydatek poniesiony przez Panią na spłatę rat kredytu i odsetek od kredytu zaciągniętego na ten lokal stanowi zatem wydatek na własne cele mieszkaniowe. Nie będzie mogła Pani zaliczyć do celów mieszkaniowych spłaty prowizji bankowej wynikającej z umowy kredytu hipotecznego zaciągniętego na sprzedawaną nieruchomość
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie wydatkowania środków na własne cele mieszkaniowe wskazane w art. 21 ust.1 pkt 131.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (remont i prowizja bankowa).
W zakresie skutków podatkowych powstałych u członka wspólnoty mieszkaniowej w związku ze sprzedażą udziałów w działkach.
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z zakupem mediów, ewentualnych remontów, wymiany umeblowania i wyposażenia lokalu. Prawo to przysługuje, pod warunkiem niewystąpienia przesłanek wykluczających odliczenie podatku naliczonego, o których mowa w art. 88 ustawy o podatku od towarów i usług.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - własne cele mieszkaniowe.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - własne cele mieszkaniowe.
Na początku października dokonaliśmy sprzedaży towarów spółce, która w zamian za otrzymane towary przeprowadzi remont budynku naszej firmy. Prace remontowe będą prowadzone w listopadzie. Z przedstawionego kosztorysu wynika, że wartość prac remontowych przekroczy wartość towarów. Różnica zostanie uregulowana po wykonaniu prac. Jak powinniśmy udokumentować i rozliczyć te transakcje?