Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych, który na skutek podziału spółki zostanie wydzielony do innego podmiotu, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz w konsekwencji wyłączenie czynności przeniesienia tego działu do nowo zawiązanej spółki z opodatkowania podatkiem VAT.
Uznanie, że wydzielany Departament ze Spółki Dzielonej do Spółki Przejmującej na moment podziału przez wydzielenie będzie stanowić ZCP i wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Przeniesienie Oddziału do nowopowstałej Spółki z o. o. za zcp, a tym samym uznania transakcji przeniesienia Oddziału do Spółki Przejmującej za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Dotyczy ustalenia czy wydzielany, w wyniku podziału Spółki Dzielonej przez wydzielenie Obszar (X) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług czy wydzielany, w wyniku podziału Spółki Dzielonej przez wydzielenie Obszar (Y) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art.2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług i czy
Uznanie, że Dział Z. stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji planowany podział nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy.
Zespół składników, który na skutek podziału przez wydzielenie zostanie wydzielony do Spółki Przejmującej stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy. Tym samym jego zbycie (w ramach podziału przez wydzielenie) do Spółki Przejmującej będzie stanowiło czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT stosownie do art. 6 pkt 1 ustawy.
Ustalenie czy wydzielany z zespół składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązań, który zostanie przeniesiony do Spółki Przejmującej będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT oraz czy planowana transakcja podziału poprzez wydzielenie będzie stanowiła czynność wyłączoną z zakresu opodatkowania podatkiem VAT, zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy
W zakresie uznania wyodrębnionego Pionu Uruchomienia Produkcji za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz skutków podatkowych jego przeniesienia do Spółki Przejmującej.
Uznanie przenoszonego do Spółki (...) Działu (...) za ZCP w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a w konsekwencji uznanie Transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy.
Uznanie wydzielanego do Spółki (...) zespołu składników materialnych i niematerialnych przypisanych do Działalności (...) za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a w konsekwencji uznania jego zbycia w trybie podziału za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy.
Podział spółki przez wyodrębnienie, przeprowadzony w ramach procedury przewidzianej przepisem art. 529 § 1 pkt 5 Kodeksu spółek handlowych, nie jest czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Brak obowiązku podatkowego w podatku VAT z tytułu podziału spółki przez wydzielenie.
Uznanie zbycie wydzielonych działalności w spółce za ZCP wyłączone z opodatkowania.
Uznania wydzielonego zespołu składników wnoszącego do spółki za ZCP i w związku z tym brak opodatkowania tej czynności.
W zakresie rozliczenia podatku VAT w związku ze zbyciem wydzielonej części przedsiębiorstwa.
Uznanie Działu Nieruchomości za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w świetle art. 2 pkt 27e ustawy o VAT i wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy przeniesienia go do Spółki Przejmującej.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych tworzących Pion (...) i (...) za ZCP, a co za tym idzie - uznania podziału Państwa Spółki przez wydzielenie ww. Pionu za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie wydzielanego Pionu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a co za tym idzie – uznanie podziału Spółki przez wydzielenie ww. Pionu za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Wydzielany ze Spółki Dzielonej do Spółki Przejmującej Dział B na moment podziału przez wydzielenie stanowić będzie zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy. Planowany podział Spółki Dzielonej przez wydzielenie Działu B i przeniesienie go do Spółki Przejmującej nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT, zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy.
Interpretacja indywidualna w zakresie uznania przeniesienia majątku przez Spółkę Dzieloną na Spółkę Przejmującą w wyniku Podziału za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a w konsekwencji uznania transakcji za niepodlegającą opodatkowaniu VAT.
Zespół składników, który na skutek podziału przez wydzielenie zostanie wydzielony do Spółki Przejmującej stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy. Tym samym jego zbycie (w ramach podziału przez wydzielenie) do Spółki Przejmującej będzie stanowiło czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT stosownie do art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie przeniesienia składników majątkowych w trybie art. 529 § 1 pkt 4 KSH za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie przeniesienia składników majątkowych za czynność zbycia ZCP wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak prawa nabywcy do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia składników majątkowych.
Uznanie przeniesienia składników majątkowych za czynność zbycia ZCP wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT i brak prawa nabywcy do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia ww. składników.