Początek roku dla części podatników VAT oznacza konieczność dokonania rocznej korekty VAT. Obowiązek dokonania korekty rocznej ciąży na podatnikach, którzy odliczali w ubiegłym roku VAT proporcjonalnie. Są oni obowiązani obliczyć faktyczną proporcję dla roku poprzedniego i na tej podstawie skorygować wstępnie dokonane odliczenia.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT aportu basenu i prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wycofania nieruchomości do majątku prywatnego oraz brak obowiązku korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem nieruchomości do majątku prywatnego z przeznaczeniem na dalszy najem niemieszkalny.
Opodatkowanie oraz prawo do odliczenia podatku VAT (projekt - miejsce obsługi kamperów).
Opodatkowanie oraz prawo do pełnego odliczenia podatku VAT (wod.-kan. odbiorcy zewnętrzni).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie artykułów spożywczych i niespożywczych na spotkanie służbowe, do pokoju socjalnego oraz spotkania integracyjne oraz obowiązek rozliczenia podatku należnego z tytułu nieodpłatnego przekazania ww. artykułów.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Opodatkowanie świadczeń pomiędzy Partnerem a Liderem Konsorcjum oraz prawo do odliczenia podatku VAT.
Świadczenie usług wstępu do Obiektu stanowi działalność gospodarczą i czynności podlegające opodatkowaniu oraz prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z Obiektem.
Uznanie sprzedawcy za podatnika; sprzedaż udziału w nieruchomości będzie opodatkowana VAT; nabywcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia VAT od wydatków na nabycie udziału w nieruchomości.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z realizacją Projektu.
Indywidualny prewspółczynnik oparty na kryterium przychodowym (gospodarka wodno-kanalizacyjna).
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków poniesionych w celu realizacji inwestycji.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących zakup towarów i usług nabywanych i wykorzystywanych do realizacji projektu.
Brak możliwości ubiegania się o zwrot podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na realizację zadań polegających na budowie ciągu pieszo-rowerowego na drodze powiatowej oraz rozbudowie drogi powiatowej w zakresie budowy drogi dla pieszych i rowerów w ramach projektu.
Odliczenie 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków poniesionych na czynsz najmu i paliwo.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu.
Ustalenie, czy otrzymana dotacja w zakresie w jakim odnosi się do montażu instalacji na rzecz Mieszkańców stanowi podstawę opodatkowania; ustalenie, czy otrzymana dotacja w zakresie w jakim odnosi się do wykonania instalacji fotowoltaicznej na budynku urzędu gminy podlega opodatkowaniu podatkiem VAT; brak prawa do odliczenia kwoty podatku naliczonego wykazanego na fakturach dotyczących wykonania instalacji
Sprzedający nabył poszczególne działki ewidencyjne (grunty przeznaczone pod zabudowę zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego) wchodzące w skład Nieruchomości do celów prowadzonej działalności gospodarczej opodatkowanej VAT tj. w celu ich odsprzedaży na rzecz Wnioskodawcy. Z okoliczności przestawionych we wniosku nie wynika aby Sprzedający wykorzystywał działki wchodzące w skład
W związku z tym, że realizując przedmiotowe zadanie nie działają Państwo w charakterze podatnika VAT, a towary i usługi nabywane w związku z realizacją projektu nie będą wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług, Gminie nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku od towarów i usług w całości lub części od wydatków poniesionych przy realizacji inwestycji
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej wniesiony do Spółki aport.
Możliwość obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem zegarka.
Niepodleganie Płatności Gwarancyjnych opodatkowaniu podatkiem VAT, brak wpływu otrzymywanych Płatności Gwarancyjnych na kwoty VAT naliczonego i należnego wykazywane w deklaracjach Beneficjenta oraz brak obowiązku udokumentowania fakturami otrzymywanych Płatności Gwarancyjnych.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług w ramach Projektu.