Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (cele mieszkaniowe).
Czy wydatek poniesiony na zakup miejsca postojowego stanowi koszt uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej?Czy wydatek poniesiony na zakup miejsca postojowego należy uznać za wartość początkową podlegającą amortyzacji?Czy naliczany czynsz za miejsce postojowe można zaliczać do kosztów uzyskania przychodu?
1. Czy aby być całkowicie zwolnioną z opodatkowania podatkiem dochodowym z tytułu zbycia nieruchomości Wnioskodawczyni musiałaby w ciągu 2 lat (licząc od końca roku podatkowego, w którym nastąpiła sprzedaż domu) spożytkować na tzw. własne cele mieszkaniowe cały wykazany w deklaracji PIT-39 przychód czy dochód ? 2. Jaką kwotę będzie musiała Wnioskodawczyni wykazać jako podstawę opodatkowania w przypadku
1. Czy Wnioskodawca może skorzystać z ulgi mieszkaniowej (zwolnienie z podatku od sprzedaży mieszkania w okresie krótszym niż 5 lat), jeżeli pieniądze ze sprzedaży mieszkania uzyskanego w postaci spadku przeznaczył na zakup 1/3 mieszkania (oraz jego remont ) będącego do tej pory w posiadaniu małżonki Wnioskodawcy ? 2. Czy definicja własne cele mieszkaniowe, art. 21 ust. 1 pkt 131 ww. ustawy o podatku
Czy dokonując zakupu udziałów w mieszkaniu, wydatkowana na ten cel kwota (uzyskana wcześniej ze sprzedaży nieruchomości gruntowej) będzie stanowić wydatek na tzw. własne cele mieszkaniowe w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym wolna jest od podatku dochodowego od osób fizycznych ?
Czy przeznaczenie środków ze sprzedaży lokalu mieszkalnego na zakup dwóch lokali mieszkalnych korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 pdof?