Spółka cywilna założona przez spadkobierców stanie się następcą prawnym przedsiębiorstwa w spadku i przejmie ogół praw i obowiązków prawnopodatkowych przedsiębiorstwa w spadku. Czynność przeniesienia całego majątku przedsiębiorstwa spadkodawcy na rzecz powstałej spółki cywilnej będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej dla transakcji z podmiotami powiązanymi za 2017 rok przez następcę prawnego
w zakresie uznania przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w jednoosobową spółkę z o.o. za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku obowiązku sporządzenia spisu z natury na dzień ww. przekształcenia
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania przekształcenia spółki komandytowo-akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy przez spółkę z o.o. powstałą w wyniku przekształcenia SP ZOZ do dochodów osiągniętych przez SP ZOZ.
W zakresie skutków podatkowych dotyczących przekształcenia Wnioskodawcy Spółki z o.o.w Spółkę komandytową (prawo do odliczenia podatku z faktur wystawionych na podmiot przekształcany, przekształcenie jako czynność niepodlegająca opodatkowaniu, zgłoszenia rejestracyjne i aktualizacyjne w związku z przekształceniem Spółki, złożenia korekt deklaracji za podmiot przekształcany).
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji wymiany udziałów.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania połączenia, o którym mowa we wniosku, za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania przekształcenia spółki komandytowo-akcyjnej w spółkę kapitałową spółkę z o.o.
Podatek od towarów i usług w zakresie pytania oznaczonego nr 5 w części dotyczącej obowiązku zapłaty podatku VAT w związku z przekształceniem Spółki z o.o. w Spółkę komandytową.
Opodatkowanie i udokumentowanie sądownie przyznanego zwrotu nakładów.
Czy Spółka prawidłowo zakwalifikowała przejęte umowy leasingu i rozpoznała koszty nabycia składników majątku, które podatkowo potraktowane zostały jako najmowane?
brak opodatkowania przekształcenia spółki komandytowo-akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
Opodatkowanie podatkiem VAT przekształcenia Spółki z o.o. w Spółkę komandytowo-akcyjną.
Czy powstała w ww. sposób osoba prawna - sp. z o.o. wstępuje w prawo zwolnienia przedmiotowego wynikającego z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zgodnie z zapisem art. 98a § 1 pkt 1 /winno być 93a § 1 pkt 1/ Ordynacji podatkowej?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności przekształcenia spółki komandytowo-akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
W zakresie skutków podatkowych dotyczących cesji umowy leasingu finansowego po stronie finansującego (leasingodawcy).
W zakresie skutków podatkowych dotyczących cesji umowy leasingu operacyjnego po stronie finansującego (leasingodawcy).
Czy przejście mienia przekształcanego w spółkę ZGKiM-u w postaci sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz przekształcenie trwałego zarządu gruntów wraz z usytuowanymi na nim budynkami gospodarczymi i administracyjnymi w prawo użytkowania wieczystego Spółki jest zwolnione z podatku od towarów i usług?
W rozpatrywanej sytuacji nie nastąpi rozwiązanie spółki komandytowej, lecz jedynie zmiana formy prawnej prowadzonej działalności, zatem czynność ta nie będzie stanowić ani odpłatnej dostawy towarów, ani odpłatnego świadczenia usług w rozumieniu art. 7 oraz art. 8 ustawy o podatku od towarów i usług - w konsekwencji nie będzie miało miejsce zdarzenie, które rodziłoby powstanie obowiązku podatkowego
Podatek od towarów i usług w zakresie skutków w postaci opodatkowania lub korekty rozliczeń w sytuacji przekształcenia zakładu budżetowego w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Czy w przypadku, gdy umowa leasingu w dniu cesji nie będzie spełniać warunków określonych w art. 17b ust. 1, to późniejsze nabycie przedmiotu umowy przez nowego korzystającego będzie mogło się wiązać z koniecznością wykazania przychodu w związku z treścią art. 12 ust. 1 pkt 2, w myśl którego przychodem jest wartość otrzymanych nieodpłatnie lub częściowo odpłatnie rzeczy lub praw, a także wartość innych