Prawo do odliczenia podatku naliczonego od kosztów związanych z użytkowaniem mieszkania (czynsz, media, Internet).
Opodatkowanie ryczałtem przychodów z najmu - media, czynsz administracyjny, fundusz remontowy.
Przychodem z najmu mieszkań będzie wyłącznie kwota czynszu najmu, bez uwzględniania pozostałych opłat i kosztów mediów.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów z najmu.
Uznanie, że przychód uzyskiwany przez Wspólnotę za czynności wykonywane w ramach zarządu nieruchomością wspólną oraz przychód uzyskiwany przez Wspólnotę od właścicieli lokali mieszkalnych z tytułu pokrycia kosztów związanych z indywidualnymi potrzebami właścicieli lokali mieszkalnych i ze zużyciem przez nich mediów nie podlega uwzględnieniu w sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT,
Skutki podatkowe administrowania lokalami mieszkalnymi do czasu zakończenia postępowania spadkowego przez jednego z spadkobiorców.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą ½ udziału w Nieruchomości.
Czy otrzymywane od najemców pieniądze na pokrycie kosztów eksploatacyjnych i czynszu dla wspólnoty mieszkaniowej będą przychodem opodatkowanym zryczałtowanym podatkiem dochodowym, jeśli z umowy będzie wynikało, że Najemca jest zobowiązany do ich ponoszenia?
Uznanie refakturowania przez Wnioskodawcę na Najemców Lokali kosztów zużytych mediów za działalność gospodarczą i za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystające ze zwolnienia z tego podatku oraz prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących wydatki za zużycie mediów, które są następnie refakturowane na Najemców Lokali.
Opodatkowanie podatkiem VAT ponoszenia bieżących kosztów utrzymania budynku.
Opodatkowanie przychodów z najmu w zakresie opłat za media,opłat za użytkowanie wieczyste,podatku od nieruchomości ponoszonych przez najemców.
Zwolnienie od podatku, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 11 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień, dla przenoszonych na Instytucję kosztów wynikających z utrzymania nieruchomości oraz zastosowania właściwej stawki podatku VAT dla danego rodzaju opłat.
Usługa najmu oraz świadczenia dodatkowe (obejmujące dostawę prądu i energii elektrycznej) są odrębnymi i niezależnymi świadczeniami, zatem opłata za świadczenia dodatkowe nie powinna stanowić elementu podstawy opodatkowania z tytułu usługi najmu.
Ustalenie przychodu z najmu do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Uznanie, że odsprzedaż mediów przez Państwa na rzecz Najemców powinna być uznana za świadczenie odrębne od usługi najmu, a w konsekwencji w stosunku do opłat za media należy stosować właściwą dla nich stawkę VAT.
Ustalenie czy kwoty wydatkowane przez Fundację są wydatkami na cele statutowe, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 i czy w związku z tym dochody Fundacji podlegają zwolnieniu z podatku w części przeznaczonej na te cele.
Transakcja zbycia udziału nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Brak wliczania do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 i 2 ustawy, sprzedaży mediów do lokali mieszkalnych wykorzystywanych na cele mieszkaniowe.
Transakcja zbycia udziału nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.