Uznanie transakcji wymiany walut za transakcje pomocnicze w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy o VAT oraz braku uwzględniania ich obrotu przy ustalaniu proporcji sprzedaży.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca powinien dokonać korekty cen transferowych w PLN, o której mowa w art. 11e Ustawy o CIT w przypadku, gdy na skutek wahania kursu walutowego ustalone przez podmioty powiązane warunki przestaną odpowiadać rynkowym.
zastosowanie kursu waluty obcej do faktury zaliczkowej wystawianej dla Leasingodawcy z tytułu otrzymanej zaliczki, która fizycznie wpłynęła od Klienta, a umownie została scedowana na Leasingodawcę
Koszty uzyskania przychodów (klasyfikacja i moment korekty); kurs waluty do ustalenia różnic kursowych
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz ustalenia właściwego kursu do przeliczenia waluty obcej na złote.
Czy należy tu rozważać temat tzw. cienkiej kapitalizacji? Czy każdą wpłaconą kwotę na poczet odsetek traktować należy jak spłatę odsetek? Jak ustalać zadłużenie na dzień spłaty? Czy zobowiązania z tytułu dostaw towarów i usług zwiększają stan zadłużenia, natomiast należności z tytułu dostaw towarów i usług zmniejszają stan zadłużenia? Jaki kurs EUR należy przyjąć do ustalenia poziomu zadłużenia?
Różnice kursowe z tytułu rzeczywistych tranferów sald w systemie cash-poolingu(transfer środków pieniężnych pomiędzy kontem Wnioskodawcy a Rachunkiem Klienta/Agenta).
Różnice kursowe z tytułu rzeczywistych tranferów sald w systemie cash-poolingu (transfer pomiędzy rachunkami bankowymi Wnioskodawcy a rachunkiem Pool Leadera).
Różnice kursowe z tytułu rzeczywistych tranferów sald w systemie cash-poolingu (transfer środków pieniężnych pomiędzy kontami Uczestników a Wnioskodawcy).
Opodatkowanie tzw. hipotetycznych różnic kursowych związanych z wykupem obligacji (wyemitowanych i wykupionych w EUR w Czechach).
Wypłata dywidendy w walucie obcej często wiąże się z powstaniem wielu pytań. Dotyczą one nie tylko ustalenia prawidłowego kursu waluty, według jakiego należy przeliczyć dywidendę, ale również m.in. tego, czy wartość dywidendy należy przeliczyć na walutę obcą przed czy po potrąceniu zryczałtowanego podatku dochodowego. Przy wypłacaniu dywidendy w walucie obcej pojawiają się również pytania związane
Momentu rozpoznania korekty z tytułu zwiększenia ceny świadczonych usług oraz zastosowania właściwego kursu waluty.
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz w zakresie ustalenia właściwego kursu do przeliczenia waluty obcej na złote dla dostawy gazu przewodowego.
Brak różnic kursowych z tytułu przewalutowania z EURO na PLN Zobowiązań (na moment przewalutowania i na moment spłaty przez rumuńską spółkę należności wynikających ze Zobowiązań po ich przewalutowaniu)
Według jakiego kursu należy przeliczać na walutę polską równowartość raty kredytu, w tym odsetek, gdy spłacane są one bezpośrednio w CHF? Czy pobierane przez bank kredytujący składki na ubezpieczenie nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym oraz na ubezpieczenie kredytobiorców na życie i od niezdolności do pracy zarobkowej oraz ryzyka utraty pracy stanowią wydatki mieszkaniowe w rozumieniu przepisu
Moment powstania obowiązku podatkowego oraz ustalenia właściwego kursu do przeliczenia waluty obcej na złote w przypadku sprzedaży towarów z magazynu Odbiorcy.
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz ustalenia właściwego kursu do przeliczenia waluty obcej na złote.
opodatkowanie otrzymywanych lub wypłacanych przez Wnioskodawcę kwot z tytułu wystąpienia różnic pomiędzy kursem budżetowym (ustalanym w ramach grupy do której Wnioskodawca należy) a rzeczywistym kursem wymiany walut na dzień dokonania zakupu komponentów do produkcji.
w zakresie kursu waluty stosowanego do przeliczenia wartości zadłużenia
Kursy waluty dla ustalenia różnic kursowych z tytułu spłaty pożyczki udzielanej w transzach (w kontekście nowelizacji art. 15a ust. 4 PDOP)
1. W którym momencie następuje realizacja praw wynikających z pochodnych instrumentów finansowych lub rezygnacja z realizacji praw wynikających z pochodnych instrumentów finansowych, o których to czynnościach mowa w art. 16 ust 1 pkt 8b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.2. W którym momencie Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki związane z zawarciem pochodnych transakcji
kursy waluty do ustalania różnic kursowych w systemie rozliczeń cash-poolingu
wartość początkowa środków trwałych/wartości niematerialnych i prawnych a zrealizowane różnice kursowe, w tym od własnych środków pieniężnych