Uznanie czynności wydania towarów podmiotowi podszywającemu się pod Kontrahenta za dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT.
Brak obowiązku zapłaty akcyzy w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym samochodu osobowego będącego wcześniej przedmiotem kradzieży
kalendarium wydarzeń od 30 grudnia 2022 r. do 24 stycznia 2023 r. Minister Finansów wydał rozporządzenie przedłużające do końca 2024 r. zaniechanie poboru podatku od części dochodów związanych z kredytem mieszkaniowym. Celem MF jest wsparcie kredytobiorców i kredytodawców w ramach programu zawierania ugód dotyczących „kredytów frankowych”.
Nieuznanie czynności wydania towarów podmiotowi podszywającemu się pod Kontrahenta za dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego przy wytworzeniu lub nabyciu towarów wydanych ww. podmiotowi.
Czy Wnioskodawca może anulować wystawione na rzecz Kontrahenta BE faktury dokumentujące WDT, z uwagi na to, że nie doszło między tymi podmiotami do czynności opodatkowanej (WDT), o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 5 ustawy o VAT?
opodatkowanie podatkiem VAT kradzieży paliwa na stacji paliw oraz obowiązek dokonania korekty podatku VAT
Kwalifikacja podatkowa wydatków z tytułu zwrotu kontrahentowi równowartości kwoty pieniężnej przyjętej do depozytu, zapłaty odsetek za zwłokę w realizacji zwrotu kwoty pieniężnej przyjętej do depozytu oraz zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Czy tak opisana szkoda w środkach obrotowych (towarach) może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodu?
W przedstawionym stanie faktycznym sfałszowane przez pracownika faktury nie dokumentują sprzedaży, tym samym nie generują obrotu, w związku z czym nie powinny być uwzględnione w rozliczeniu podatkowym z tytułu podatku od towarów i usług. W przypadku, gdy oryginał faktury VAT posiada wyłącznie Kontrahent, koniecznym będzie wystawienie faktur VAT dokumentujących poszczególne transakcje według cen jakie
Straty powstałe w wyniku kradzieży gotówki mogą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów pod warunkiem prawidłowego udokumentowania dla celów podatkowych.
Spółka nie ma obowiązku korygowania wartości początkowej środka trwałego o wartość skradzionych części peryferyjnych oraz ma możliwość zaliczenia bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów wartość zakupionych części peryferyjnych w miejsce skradzionych.
Podatnik prowadzący działalność gospodarczą zwrócił się z zapytaniem o: 1. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wartości skradzionych towarów;2.Opodatkowaniem podatkiem od towarów i usług skradzionego towaru.