Obowiązk odprowadzenia podatku należnego z tytułu sprzedaży towarów w imieniu Franczyzodawcy oraz obowiązku dokonania korekty JPK_VAT i JPK_V7 za lata 2018-2023 z tytułu nieuwzględnienia faktur korygujących dotyczących rabatów zakupowych.
Skutki podatkowe zawierania umów najmu samochodów używanych z opcją wykupu przedmiotu najmu.
Uznanie Państwa Spółki, będącej nabywcą przedsiębiorstwa, za następcę prawnego zbywającego przedsiębiorstwo w zakresie podatku od towarów i usług oraz prawa do przyjmowania faktur korygujących z danymi i NIP Państwa Spółki, dotyczących zakupów dokonanych przez zbywcę przedsiębiorstwa przed datą nabycia przedsiębiorstwa.
Nieuznanie, że kwota wynikająca z Ugody zawartej między stronami, stanowi zwiększenie wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług na podstawie Umowy i tym samym podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz w zakresie określenia powstania momentu obowiązku podatkowego z tytułu podpisanej ugody.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności przekazania środków pieniężnych z tytułu sprzedaży „białych certyfikatów” przez Zleceniobiorców na Państwa rzecz i w konsekwencji nieuznania przekazanych Miastu kwot z tego tytułu za podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług; obowiązek dokonania korekty „in minus” faktur wystawionych przez Miasto, dokumentujących sprzedaż tzw. „białych certyfikatów”;
Brak uznania obniżenia wysokości czynszu dzierżawnego za rabat, upust lub obniżkę ceny skutkującego brakiem obowiązku wystawienia faktury korygującej.
Opodatkowanie czynności Gminy w zakresie dostawy i montażu OZE na budynkach mieszkańców, opodatkowanie otrzymanej dotacji oraz prawo do skorygowania faktur wystawionych na mieszkańców.
Brak obowiązku wystawienia faktury korygującej dokumentującej otrzymanie zaliczki w przypadku cesji praw i obowiązków z umowy przedwstępnej.
Korekta rozliczeń podatkowych w podatku VAT dotycząca sprzedaży bonów różnego przeznaczenia (Tokenów) powinna zostać dokonana poprzez dokonanie korekty pierwotnego pliku JPK_VAT z deklaracją, w której wykazano fakturę dokumentującą ww. sprzedaż.
Nie może Pani odzyskać podatku VAT z tytułu nabycia towarów i usług dokonanych w 2019 r., a także nie ma Pani możliwości dokonania korekty podatku naliczonego w związku z poniesionymi wydatkami, na podstawie zasad określonych w art. 91 ustawy.
Czy dla celów ustalenia wysokości przychodów podatkowych kwota wynikająca z wystawionej Faktury korygującej powinna zostać przeliczona przez Spółkę na złotówki z zastosowaniem średniego kursu waluty ogłoszonego przez NBP przyjętego do przeliczenia Faktury pierwotnej, tj. według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu
Korekta wyrównująca (zmniejszenie bądź zwiększenie cen Produktów) wpływa/będzie wpływać na podstawę opodatkowania podatkiem VAT i w konsekwencji podlega/będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT. Zatem Zainteresowany jest/będzie zobowiązany do udokumentowania korekty wyrównującej fakturą korygującą. -Wnioskodawca ma/będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturze korygującej
Czy w wypadku wyrównywania cen transakcyjnych w okres półrocznych niezbędne byłoby odniesienie kosztów z tej korekty do pierwotnych zdarzeń gospodarczych (pierwotnych faktur) i dokonanie korekty wpłaconych przez Spółkę zaliczek na podatek dochodowy w tym okresie czy można byłoby zaliczyć taką półroczna korektę w koszty uzyskania przychodów w dacie jej poniesienia?
Niepodleganie opodatkowaniu sprzedaży samochodów służbowych Straży Miejskiej i korekta faktury.
Miejsce opodatkowania dostawy energii elektrycznej na rzecz zagranicznego kontrahenta, obowiązek podatkowy oraz obowiązek korekty faktury w przypadku cesji umowy sprzedaży na podmiot polski.
Określenia czy należne opłaty od Kontrahenta 1 z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości gminnych podlegają opodatkowaniu, określenia czy należne opłaty od Kontrahenta 2 z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości gminnych podlegają opodatkowaniu, określenia czy należne opłaty od Kontrahenta 3 z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości gminnych podlegają opodatkowaniu, ustalenia za
w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci ZCP do Spółki RO
Uznanie kwoty zasądzonej przez sąd za odszkodowanie z tytułu czynu nieuczciwej konkurencji, pozostające poza systemem VAT oraz brak obowiązku skorygowania podatku naliczonego dotyczącego usług, których dotyczy zasądzona kwota.
Czy powyżej opisane korekty ceny wpływają na zwiększenie lub zmniejszenie przychodu w przypadku gdy korekta będzie dotyczyć naszej sprzedaży i analogicznie czy opisane powyżej korekty cenowe wpływają na zwiększenie lub zmniejszenie kosztów podatkowych w przypadku gdy korekta będzie dotyczyć nabywanego przez nasz asortymentu
Czy w przypadku wystąpienia nadpłaty (punkt B.1.), wystawiona faktura korygująca in minus powinna zostać uwzględniona w przychodach Wnioskodawcy w roku, w którym została wystawiona, zgodnie z treścią przepisu art. 12 ust. 3j ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: ustawa o CIT) oraz moment powstania przychodu wynikającego z faktury za który rozliczane są opłaty
Czy od 1 stycznia 2016 r. Spółka będzie zobowiązana uwzględniać korektę kosztów nabycia samochodów, które to koszty zaliczone zostały uprzednio do kosztów uzyskania przychodów Spółki, w okresie rozliczeniowym, w którym otrzyma od Dostawcy dokument potwierdzający zmniejszenie lub zwiększenie ceny tych samochodów? Czy od 1 stycznia 2016 r. Spółka będzie zobowiązana uwzględniać korektę wykazanych uprzednio
VAT - dotyczy braku obowiązku opodatkowania nieodpłatnych wydań materiałów reklamowych oraz możliwości korekty podstawy opodatkowania.
Momentu ujęcia przychodu podatkowego z tytułu dodatnich Korekt Ceny w roku podatkowym w którym poszczególne dodatnie Korekty Ceny staną się należne Spółce (pytanie nr 1) oraz zmniejszenia przychodu podatkowego z tytułu sprzedaży przedmiotu Transakcji w przypadku ujemnych Korekt Ceny w roku podatkowym w którym poszczególne ujemne Korekty Ceny staną się należne Nabywcy od Spółki (pytanie nr 2).