1. Ustalenie, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym udzielenie przez Wnioskodawcę oraz Uczestników wzajemnych poręczeń w zakresie spłaty przyznanych im Limitów Dziennych będzie prowadziło do powstania dla Wnioskodawcy przychodów z tyt. nieodpłatnych świadczeń, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT. (pytanie Nr 3 ostatecznie sformułowane w uzupełnienie wniosku z 18 grudnia 2024 r.) 2. Ustalenie
Wnioskodawca nie będzie wykonywał czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, czynności podejmowane przez Koordynatora w ramach Systemu nie będą stanowiły odpłatnego świadczenia usług w rozumieniu przepis w art. 8 ust. 1 oraz ust. 2 ustawy o VAT.
Kwoty odsetek pobieranych z rachunku bądź wpłacanych na rachunek w ramach rozliczenia Umowy cash poolingu nie powinny być uwzględniane w tzw. proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT.
Skutki podatkowe uczestnictwa oraz pełnienia funkcji Koordynującego w systemie cash pooling.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności związanych z uczestnictwem w strukturze cash-poolingu.
Braku uznania odsetek należnych Spółkom, uzyskiwanych na podstawie umowy MCFA za wynagrodzenie za czynności opodatkowane VAT.
brak uznania spłaty zobowiązań Dłużnika za pośrednictwem Koordynatora za transakcję kontrolowaną oraz wynikających z tego tytułu obowiązków dokumentacyjnych
Podatek od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w strukturze cash-poolingu.
w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w strukturze Cash Poolingu
Brak wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT w związku z uczestnictwem w strukturze cash-poolingu.
czy różnice kursowe, które mogą powstawać w związku z transferami środków w walucie obcej (EUR) na prowadzonych przez Bank rachunkach Wnioskodawcy, z wykorzystaniem rachunku Koordynatora, będą stanowiły podatkowe różnice kursowe, w rozumieniu art. 15a ustawy o CIT (pytanie oznaczone we wniosku nr 7)
obowiązek sporządzania dokumentacji podatkowej w związku z uczestnictwem w strukturze cash-poolingu
W zakresie uznania, czy czynności wykonywane przez Wnioskodawcę jako Koordynatora w ramach umowy systemu zarządzania środkami pieniężnymi na zasadach cash-poolingu stanowią usługi podlegające opodatkowaniu VAT.
w zakresie uznania Wnioskodawcy za podatnika VAT w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o VAT z tytułu uczestnictwa w strukturze cash poolingu
Określenie czy czynności administrowania i reprezentowania Uczestników wobec Banku na mocy postanowień Umowy realizowane przez Spółkę jako Koordynującego rodzą obowiązek wystawienia faktury.
Opodatkowanie usług świadczonych w ramach cash-poolingu -Koordynujący
Czy Spółka zawierając umowę o świadczenie usług z podmiotem posiadającym siedzibę na terytorium Republiki Czeskiej i podlegającym obowiązkowi podatkowemu w Republice Czeskiej, posiada zakład zagraniczny na terenie Republiki Czeskiej w rozumieniu Ustawy CIT oraz Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania?
Czy zapłacona składka ubezpieczeniowa z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia OC członków rady nadzorczej, zarządu, prokurentów oraz objętej ubezpieczeniem grupy pracowników (kierowników i koordynatorów projektów) będzie stanowiła przychód osoby fizycznej objętej ubezpieczeniem?