Prawo do przechowywania Dokumentów zakupowych wyłącznie w formie elektronicznej, zachowanie prawa do odliczenia podatku naliczonego z ww. Dokumentów oraz uznanie, że momentem powstania prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur otrzymanych bezpośrednio przez Usługodawcę jest dzień wpływu faktury zakupowej do Usługodawcy.
Ustalenie, czy w przypadku przechowywania przez Wnioskodawcę Faktur VAT, Uproszczonych Faktur VAT, Paragonów i Biletów wyłącznie w formie elektronicznej (w formacie pdf) będzie Mu przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z zachowaniem wyłączeń wskazanych w art. 88 ustawy.
Ustalenie, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym przedstawiony sposób przechowywania dokumentów (faktur zakupowych) wyłącznie w formie elektronicznej w dedykowanym ku temu Programie jest zgodny z przepisami ustawy o VAT, w związku z czym Wnioskodawca zachowa prawo do odliczenia podatku VAT z nich wynikającego.
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 czerwca do 4 lipca 2022 r.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie archiwizowania Dokumentów (faktur zakupowych, faktur korygujących, duplikatów faktur oraz rachunków) otrzymywanych w formie papierowej wyłącznie w formie elektronicznej; archiwizowania Dokumentów sprzedażowych (faktur sprzedażowych, faktur korygujących i rachunków) wyłącznie w formie elektronicznej; archiwizowania części tych Dokumentów i Dokumentów sprzedażowych
w zakresie prawa do odliczenia z faktur otrzymanych za pomocą poczty elektronicznej
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, kiedy przesyłane kontrahentom Spółki faktury VAT korekty w formie elektronicznej będą podstawą do dokonania korekty w rozliczeniu podatku VAT.
Czy opisana we wniosku forma akceptacji udzielana przez kontrahenta, dotycząca wystawiania oraz przesyłania na jego rzecz faktur w formacie PDF, spełnia wymogi prawa podatkowego?
Czy opisany we wniosku sposób uzyskiwania akceptacji kontrahentów Spółki na otrzymywanie faktur drogą elektroniczną, tryb ich przesyłania oraz sposób przechowywania jest zgodny z przepisami prawa podatkowego?
Czy Zainteresowany będzie uprawniony do przechowywania w systemie komputerowym w postaci elektronicznej kopii faktur, bez konieczności ich wcześniejszego drukowania w formie papierowej?
1. Czy opisany przez Spółkę sposób przesyłania faktur kontrahentom w formie elektronicznej spełnia wymagania rozporządzenia o e-fakturach, w szczególności czy spełnia warunek zapewnienia autentyczności pochodzenia i integralności treści, o którym mowa w § 4 tego rozporządzenia?2. Czy opisany przez Spółkę sposób przechowywania faktur w formie elektronicznej spełnia wymogi rozporządzenia o e-fakturach
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymywanych w formie elektronicznej.
Czy w przypadku gdy podstawa opodatkowania ulegnie zmniejszeniu w stosunku do podstawy określonej w wystawionej przez Wnioskodawcę fakturze, będzie miał on prawo do obniżenia podstawy opodatkowania jeżeli przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy, w jego systemie informatycznym odnotowany będzie fakt potwierdzenia jej otrzymania przez Reklamodawcę w sposób
1. Czy Wnioskodawca jest uprawniony do stosowania opisanej w zdarzeniu przyszłym odrębnej numeracji dla E-faktur i faktur wystawianych w innej formie niż E-faktury, przy zachowaniu ciągłości każdej numeracji? 2. Czy Spółka jest uprawniona do wystawiania faktur korygujących do wystawianych E-faktur w formie papierowej?
Czy w przedstawionym przez Spółkę opisie zdarzenia przyszłego, e-faktury w formacie PDF/TIFF otrzymane przez nią drogą mailową, będą jej dawać prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w tych fakturach?
przechowywanie faktur elektronicznych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
Czy wskazany w opisie zdarzenia przyszłego sposób przechowywania faktur przesłanych lub otrzymanych w formie elektronicznej od kontrahentów spełnia wymogi określone w § 6 i § 8 rozporządzenia w sprawie faktur elektronicznych?
Czy prawidłowa jest forma wystawiania, przesyłania faktur VAT i faktur VAT korygujących w formie elektronicznej, dokumentujących czynności podlegające opodatkowaniu na terytorium kraju m. in. odpłatną dostawę towarów i świadczenie usług oraz WDT?
Podatek od towarów i usług w zakresie wystawianych przez Spółkę faktur w formie elektronicznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymywanych w formie elektronicznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie przesyłania faktur i faktur korygujących w formie elektronicznej oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych w formie elektronicznej.
1. Czy faktury VAT sprzedaży wystawione w pliku PDF i przesyłane klientom w formie elektronicznej, uprawniają do rozliczenia podatku VAT z tak wystawionej faktury, w tym dla sprzedawcy w dacie wystawienia faktury? 2. Czy Spółka może wystawiać w pliku PDF faktury VAT korekty i przesyłać je klientom w formie elektronicznej, i tak wystawione i przesłane faktury VAT korekty będą podstawą do dokonania korekty
Faktury elektroniczne wystawiane przez Spółkę, których autentyczność pochodzenia i integralność treści są zachowane poprzez wykorzystanie bezpiecznego podpisu elektronicznego oraz elektronicznej wymiany danych EDI, będą spełniać wymogi zawarte w §4 rozporządzenia w sprawie faktur elektronicznych.