Czy dochód wydatkowany na budowę, wykończenie i utrzymanie budynku mającego służyć Fundacji do wykorzystywania i realizacji celów statutowych, uzyskiwany przez Fundację z darowizn, aukcji, zbiórek, wystaw i majątku Fundacji, korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
Brak obowiązku stosowania proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a-2h ustawy o podatku od towarów i usług.
Z tytułu finansowania Świadczeń Dodatkowych na rzecz zagranicznych członków zespołu, artystów, którymi w opisanej sprawie są/będą osoby prawne, na Państwa Biurze nie ciążą obowiązki płatnika i nie jesteście i nie będziecie Państwo obowiązani do obliczania, pobierania i odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy z tego tytułu.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT od wydatków związanych z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia kwoty podatku VAT poniesionego w ramach realizacji projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu (Dom Kultury)
Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego z faktur zakupu związanych z realizacją operacji.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT poniesionego w ramach realizacji zadania.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z nabyciem wyposażenia w ramach projektu pn. „(…)”.
Zwolnienie od podatku VAT dla usługi organizacji i produkcji wydarzeń artystycznych z zakresu muzyki o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
Usługi kulturalne polegające na organizacji warsztatów historycznych, drukarsko-artystycznych oraz literacko-artystycznych, na które sprzedawane są bilety wstępu korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakupy związane z organizacją imprezy plenerowej z wyłączeniem nabywanych usług noclegowych i gastronomicznych.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku z zastosowaniem prewspółczynnika i proporcji w związku z projektem pn. „...”.
prawo do odliczenia podatku z zastosowaniem prewspółczynnika w związku z projektem pn. „...”, - zastosowanie do dokonywanych odliczeń prewspółczynnika bieżącego (wstępnego) obowiązującego w roku dokonania zakupów.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług na realizację operacji „Poznaj swoją muzykę (…) - organizacja wydarzenia”.
Prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego z faktur dotyczących wydatków związanych wyłącznie z czynnościami opodatkowanymi oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dotyczących wydatków mieszanych z zastosowaniem prewspółczynnika i proporcji.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupami dotyczącymi odwołanych wydarzeń oraz obowiązku dokonania korekty uprzednio odliczonego podatku.
W celu wyliczenia kwoty podatku naliczonego, Wnioskodawca powinien najpierw stosować proporcję, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy, a następnie współczynnik (proporcję), o którym mowa w art. 90 ust. 2 i 3 ustawy
Prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie art. 86 ust. 2a i art. 90 ustawy oraz zwrotu podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak możliwości odzyskania podatku od towarów i usług z faktur otrzymanych w związku z realizacją projektu Festyn ()
w zakresie możliwości zwolnienia z obowiązku zapłacenia podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust.1 pkt 4 oraz dokonania korekty zeznania podatkowego za 2017 r. i zaniechania wpłat zaliczek w 2018 r.