Ustalenie, czy dotacja celowa na realizację Zadania będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Opodatkowanie czynności przeniesienia praw majątkowych do wyników badań przemysłowych i prac rozwojowych, określenie podstawy opodatkowania oraz fakturowanie otrzymanej kwoty finansowania w związku z realizacją Projektu.
‒ Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dotacji uzyskanej w ramach realizacji zadania pn. „...” z WFOŚiGW na demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest, ‒ brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur zakupu towarów i usług otrzymywanych w związku z realizacją ww. zadania.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanej w ramach Projektu dotacji oraz potencjalnego dofinansowania. Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupów realizowanych w ramach Projektu.
Czy dochód, który będzie uzyskiwany przez spółkę z tytułu wpłat czesnego od rodziców za pobyt dziecka w żłobku, w związku z prowadzeniem przez spółkę żłobka, będzie korzystał ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 45 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej „ustawa pdop"). Czy dotacja celowa, o której mowa w art. 60 ustawy oond, którą pobierała będzie
Skoro więc z wniosku wynika, że w opisanej sprawie ma miejsce umowa o dotację, a nie umowa darowizny, to należy stwierdzić, że otrzymanie przez Panią środków pieniężnych nie podlega uregulowaniom ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku VAT od towarów i usług związanych z realizowanym zadaniem pn. „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania nalotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag” oraz obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu otrzymanej dotacji z NFOŚiGW.
• Brak opodatkowania podatkiem VAT wykonywanych przez Gminę czynności na rzecz mieszkańców w ramach Zakresu A Projektu pn. „…”, • nieuznanie otrzymanych wkładów własnych mieszkańców oraz dotacji za stanowiące podstawę opodatkowania wykonywanych przez Gminę czynności na rzecz mieszkańców w ramach Zakresu A ww. Projektu, • brak opodatkowania podatkiem VAT dotacji otrzymanej przez Gminę na realizację
Brak opodatkowania podatkiem VAT wpłat mieszkańców oraz otrzymanej dotacji i prawo do odliczenia w związku z realizacją projektu.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT wpłaty celowej otrzymanej od Spółki przeznaczonej na sfinansowanie budowy chodnika wraz z oświetleniem oraz braku konieczności wystawienia na rzecz Spółki faktury.
Opodatkowanie podatkiem VAT wpłat otrzymanych od uczestników projektu, prawo do odliczenia podatku w związku z realizacją ww. projektu, brak opodatkowania podatkiem VAT czynności przekazania mieszkańcom Instalacji i opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanej dotacji.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanej przez Państwa Gminę dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację zadania pn. „...”, - brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją ww. zadania.
Dotacja na zadanie usuwania i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
niepodleganie opodatkowaniu czynności wykonywanych przez Wnioskodawcę w związku z realizacją Programu, - brak uznania otrzymanego dofinansowania za element podstawy opodatkowania, - brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabywanych towarów i usług wykorzystywanych wyłącznie do celów realizacji Programu, - obowiązek stosowania proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy, w sytuacji
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika, określenie czy Gmina będzie wykonywała czynności opodatkowane, opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanego dofinansowania oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Interpretacja w zakresie: podlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wpłat od mieszkańców na poczet wykonania usługi termomodernizacji, braku podlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług otrzymanej dotacji, prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o całą kwotę podatku naliczonego związanego z zakupami dotyczącymi realizowanego projektu, braku podlegania odrębnemu opodatkowaniu
Wszystkie wskazane we wniosku przychody związane są z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wobec tego, skoro czynności te skutkujące otrzymaniem określonego rodzaju świadczeń związane są z prowadzoną działalności gospodarczą, to mieszczą się one w pojęciu celów związanych z działalnością gospodarczą, w rozumieniu art. 86 ust. 2a ustawy. Zatem należy uznać, że przepis art. 86 ust. 2a ustawy nie będzie
podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia i stosowania proporcji określonej w art. 86 ust. 2a
Rozliczanie podatku VAT w związku z czynnościami wykonywanymi na rzecz gminy, do czasu centralizacji rozliczeń z tytułu podatku VAT z gminą oraz w zakresie zastosowania art. 86 ust. 2a-2h w związku z wykonywaniem wskazanych we wniosku czynności.
Zastosowanie prewspółczynnika przez zakład budżetowy gminy. Rozliczenie czynności wykonywanych na rzecz gminy przez zakład budżetowy. Opodatkowanie dotacji przedmiotowej (dopłaty do ceny).
Prawo do odliczenia podatku w związku z nabyciem towarów i usług w ramach realizowanego projektu.
Uznanie za obrót wkładu własnego wnoszonego przed odbiorców projektu oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego ze świadczeniem usług doradczych.