Określenie, czy zwracane przez Najemcę koszty podatku od nieruchomości i opłaty za wieczyste użytkowanie będą elementem świadczenia należnego z tytułu usługi najmu i stanowią wraz z czynszem zapłatę będącą podstawą opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
Możliwość zaliczenia do przychodów podatnika opodatkowanych zryczałtowanym podatkiem od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne: kwotę czynszu najmu, kwotę opłat eksploatacyjnych na rzecz wspólnoty/spółdzielni, kwoty opłat z tytułu dostaw mediów.
Skutki podatkowe odkupu przedmiotów od klienta w celu ich wynajmowania klientowi za wynagrodzeniem i końcowym odkupem przez klienta.
Brak obowiązku rozpoznania dochodu z tytułu ukrytego zysku w przypadku czynszu za korzystanie z nieruchomości.
Skutki podatkowe odkupu przedmiotów od klienta w celu ich wynajmowania klientowi za wynagrodzeniem i końcowym odkupem przez klienta.
Moment powstania obowiązku podatkowego i obowiązek wystawienia faktury w związku z bezumownym korzystaniem z przedmiotu dzierżawy.
Moment ujęcia w kosztach uzyskania przychodu zasądzonych wyrokiem opłat z tytułu zaległego czynszu i odsetek.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od kosztów związanych z użytkowaniem mieszkania (czynsz, media, Internet).
Opodatkowanie ryczałtem przychodów z najmu - media, czynsz administracyjny, fundusz remontowy.
Ustalenie czy zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne powinien być obliczany i odprowadzany od czynszu określonego w umowie bez kwot zaliczek na poczet opłat eksploatacyjnych określonych w zdarzeniu przyszłym.
Skutki podatkowe zawierania umów najmu samochodów używanych z opcją wykupu przedmiotu najmu.
1. Czy czynsz za najem Nieruchomości wynajmowanej oraz Sklepów opłacany przez Spółkę na rzecz Wynajmującego, którego wspólnikami są udziałowcy Spółki, ma charakter ukrytego zysku w ramach estońskiego CIT. 2. Czy ewentualny czynsz za najem Nieruchomości własnej opłacany przez Spółkę na rzecz Wynajmującego, którego wspólnikami są udziałowcy Spółki, będzie miał charakter ukrytego zysku w ramach estońskiego
Dotyczy ustalenia, czy: - w stosunku do zawartej przez Spółkę z Wynajmującym Umowy nie znajduje zastosowania art. 17i ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa o CIT” lub „Ustawa”); - Spółka jest uprawniona do rozliczenia w kosztach uzyskania przychodów pełnej wysokości opłat z tytułu czynszu płaconych przez nią na rzecz Wynajmującego w całym okresie trwania
Czy koszty czynszu dzierżawnego za dzierżawę gruntu stanowią koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 4d ustawy o CIT i w związku z tym powinny być rozpoznawane na bieżąco, w dniu ich poniesienia, określonym zgodnie z art. 15 ust. 4e ustawy o CIT.
Czy prawidłowe jest podejście, zgodnie z którym przychody, w których skład wchodzą wyłącznie opłaty wskazane art. 4 ust. 1, 2, 3 i 4 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, nie stanowią przychodów ze sprzedaży, o których mowa w art. 4a pkt 10 Ustawy o CIT, w wyniku czego Spółdzielni przysługuje status małego podatnika podatku CIT i możliwość zastosowania stawki 9%.
Przychodem z najmu mieszkań będzie wyłącznie kwota czynszu najmu, bez uwzględniania pozostałych opłat i kosztów mediów.
Czy Czynsz najmu, ponoszony od momentu Rozpoczęcia Inwestycji do momentu oddania poszczególnych środków trwałych do użytkowania powiększa wartość początkową środków trwałych wytwarzanych w ramach Inwestycji, od których Wnioskodawca będzie miał prawo dokonywać w przyszłości odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszt uzyskania przychodów.
Opodatkowanie przychodów z tytułu dzierżawy nieruchomości – podatek od nieruchomości.
Skutki podatkowe otrzymywania od najemców środków na pokrycie kosztów eksploatacyjnych.
Określenie czy wynagrodzenie w części czynszu z tytułu dzierżawy nieruchomości nie podlega opodatkowaniu VAT.