Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.
Prawo do odliczenia podatku w związku z zakupem towarów i usług związanych z wybudowaniem budynku użytkowego, będącego przedmiotem najmu.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej działki w drodze licytacji egzekucyjnej
Możliwość korzystania ze zwolnienia z podatku VAT w przypadku świadczenia usług najmu budynku użytkowego na cele usługowe oraz na cele mieszkalne najemcy.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10b dla budynku i placu na dzień likwidacji działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości i możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych w związku z budową budynku użytkowo mieszkalnego, które mogą zostać jednoznacznie przypisane do części budynku wykorzystywanej wyłącznie do czynności opodatkowanych , prawo do częściowego odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych w związku z budową budynku użytkowo mieszkalnego, w oparciu o proporcję określoną w art. 90 ust. 1 ustawy
Zwolnienie od podatku czynności wycofania budynku z działalności i przekazanie na własne cele osobiste.
Brak opodatkowania czynności wycofania budynku użytkowego z działalności gospodarczej na cele osobiste wspólników.
Zwolnienie od podatku VAT transakcji zbycia lokali mieszkalnych i niemieszkalnych. Dostawa ma miejsce ponad 2 lata po pierwszym zasiedleniu zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Opodatkowanie odpłatnego udostępniania budynku oraz braku zastosowania art. 32 ust. 1 ustawy o VAT
mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny oraz powołane przepisy prawa podatkowego stwierdzić należy, iż Wnioskodawca z uwagi na brak pełnego udokumentowania poniesionych wydatków na prace wykończeniowe zakupionego budynku, ma prawo ustalić jego wartość początkową wg zasad określonych w wyżej powołanym art. 22g ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tj. według wartości rynkowej określonej