Zaliczenie wydatków na rzecz personelu do kosztów uzyskania przychodów.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymania środków pieniężnych na pokrycie kosztów nagród rzeczowych. Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z wydaniem nagród rzeczowych. Ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej wydania nagród rzeczowych.
Korekta rozliczeń podatkowych w podatku VAT dotycząca sprzedaży bonów różnego przeznaczenia (Tokenów) powinna zostać dokonana poprzez dokonanie korekty pierwotnego pliku JPK_VAT z deklaracją, w której wykazano fakturę dokumentującą ww. sprzedaż.
Moment dokonania korekty plików JPK_VAT z deklaracją podatkową z powodu braku pierwotnego zaklasyfikowania dostawy oferowanych przez Państwa Tokenów za transfer bonów różnego przeznaczenia.
Opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności: - wytworzenia i przeniesienia Tokenów NFT na rzecz Uczestnika Programu lojalnościowego, - wydania nagród (Produktu) Uczestnikom Programu lojalnościowego, - przekazania bonów towarowych w ramach Programu lojalnościowego.
Uznanie punktów za bony różnego przeznaczenia i niepodleganie opodatkowaniu sprzedaży ww. punków. Niepodleganie obowiązkowi ewidencjowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży punktów. Opodatkowanie przekazania towarów za punkty.
brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku nabyciem Prezentów, które następnie przekazuje Pracownikom/Współpracownikom brak obowiązku naliczenia podatku VAT należnego w związku z ich przekazaniem
Wydatki na nabycie skarbowych papierów wartościowych są kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 w związku z art. 16 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów straty z odpłatnego zbycia wierzytelności, które wynika z art. 16 ust. 1 pkt 39, nie obejmuje zbycia skarbowych papierów wartościowych.
w zakresie ustalenia: 1. czy bony pieniężne NBP (ich wartość nominalna) oraz transakcje kupna-wykupu tych bonów dokonywane w trakcie roku obrotowego Bank powinien brać pod uwagę przy określaniu czy posiada status małego podatnika; 2. czy wartość nominalna bonów pieniężnych oraz transakcje ich kupna-wykupu dokonywane w ciągu roku obrotowego winne być uwzględniane w limicie przy określaniu przychodów
w zakresie ustalenia: 1. czy w limicie przychodów ze sprzedaży, decydującym o statusie małego podatnika, w rozumieniu art. 4a pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie należy uwzględniać wartości papierów wartościowych utrzymywanych do terminów zapadalności, tj. bonów pieniężnych NBP oraz obligacji BPS, transakcji związanych z ich wykupem i zakupem, przychodów z tytułu otrzymanego dyskonta
w zakresie ustalenia: 1. czy w limicie przychodów ze sprzedaży uzyskanych w latach 2016 i 2017, decydującym o statusie małego podatnika dla celów podatku dochodowego w rozumieniu art. 4a pkt 10 updop, nie należy uwzględniać kwot uzyskanych w związku z wykupem bonów pieniężnych i obligacji oraz dyskonta od tych bonów i obligacji; 2. czy na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 4a pkt 10 updop
w zakresie ustalenia: 1. czy w limicie przychodów ze sprzedaży, decydującym o statusie małego podatnika, w rozumieniu art. 4a pkt 10 updop, w brzmieniu obowiązującym w roku 2019 i od 1 stycznia 2020 r., nie należy uwzględniać kwot uzyskanych w związku z wykupem bonów pieniężnych i obligacji oraz dyskonta od tych bonów i obligacji; 2. czy w limicie przychodów, o którym mowa w art. 19 ust. 1 pkt 2 updop
Brak prawidłowości wystawienia za wykonanie usługi organizacji spotkania jednej faktury.
Opodatkowanie podatkiem VAT oraz dokumentowanie sprzedaży voucherów.
Brak opodatkowania podatkiem VAT oraz brak dokumentowania fakturą VAT lub na kasie rejestrującej sprzedaży karty podarunkowej.
rozpoznanie obowiązku podatkowego przy sprzedaży Pakietów startowych i doładowań służących do nabywania usług telekomunikacyjnych i elektronicznych
Czy moment odpłatnego wydania bonu podarunkowego rodzi obowiązek podatkowy na gruncie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności czy sprzedaż bonów podarunkowych lub dokonanie zwrotu gotówki jest dostawą towaru lub świadczeniem usług w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług?
Przekazanie uczestnikowi programu bonu za zakup dokonany na określonych w regulaminie programu zasadach zakupy towarów u wskazanych sprzedawców nie stanowi dostawy towarów ani świadczenia usług i nie mieści się w katalogu czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług wyznaczonym przez przepis art. 5 ust. 1 ustawy o VAT, o ile bon ten niejako zastępuje gotówkę. Zwrot części wydatków na zakup
Obowiązki podatkowe z tytułu przekazania osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej w ramach programu lojalnościowego nagród rzeczowych tj. voucherów czyli bonów lub cahsbacku.
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności sprzedaży bonów i jej dokumentowania oraz podstawy opodatkowania dla świadczonych usług pośrednictwa.
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania za zaliczkę opłaty za wydanie klientom voucherów oraz braku obowiązku ewidencjonowania tej czynności za pomocą kasy rejestrującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności polegającej na nieodpłatnym wydaniu bonu, kuponu, żetonu, zdrapki lub vouchera.
Czy wydatki na bony wręczane pracownikom klientów, którzy są odbiorcami produktów Wnioskodawcy w celu zwiększenia ilości zamówień i tym samym zwiększenia przychodów stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodów.