Odliczenie pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie basenu w drodze aportu oraz od wydatków ponoszonych z tytułu dzierżawy basenu i wydatków bieżących związanych z basenem.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia aportem środków trwałych do Spółki oraz prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z zakupem środków trwałych.
Sposób rozliczenia aportu infrastruktury realizowanej w ramach Inwestycji.
Uznanie, że będący przedmiotem Aportu majątek stanowiący X wnoszony do Spółki Zależnej będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a tym samym transakcja Aportu będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz nie powstanie zobowiązanie w podatku VAT z tego tytułu.
W zakresie uznania czy opisany zespół składników materialnych i niematerialnych (tj. Zakład) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług oraz czy aport Zakładu do (T) będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Uznanie, że będące przedmiotem Aportu składniki majątku składające się na Y i Z wnoszone do Spółki Zależnej będą stanowić zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a tym samym transakcja Aportu będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz nie powstanie zobowiązanie w podatku VAT z tego tytułu
Wniesienie do Spółki aportu w postaci udziałów w działce będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług. Spółka będzie uprawniona do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturze dokumentującej dokonany aport.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług czynności wniesienia aportem nakładów inwestycyjnych do Spółki oraz prawo do odliczenia pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na realizację inwestycji.
Uznanie wniesienia aportem nakładów inwestycyjnych (powstałych w związku z realizacją inwestycji) do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania tym podatkiem. Prawo Gminy do pełnego odliczenia wartości VAT naliczonego wynikającego z sumy wartości dokumentowanych fakturami na opisane we wniosku inwestycje.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług czynności wniesienia aportem nakładów inwestycyjnych do Spółki oraz prawo do odliczenia pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na realizację inwestycji.
Obowiązki podatkowe związane z transakcją wniesienia aportem Inwestycji do Spółki.
Obowiązki podatkowe związane z wniesieniem aportem przez Gminę do Spółki nakładów na Inwestycję.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych związanych z dwiema branżami przedsiębiorstwa Wnioskodawcy za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji wyłączenie aportu ww. składników z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Brak opodatkowania podatkiem VAT aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia aportem ciągnika rolniczego do Spółki oraz prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z zakupem ww.pojazdu.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia aportem ciągnika rolniczego do spółki oraz prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z zakupem ww. pojazdu.
W zakresie uznania czy transakcja wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci składników materialnych i niematerialnych, szczegółowo wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, spełnia przesłanki do uznania jej dla celów podatkowych za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy VAT, skutkiem czego wyłączona będzie spod regulacji ustawy VAT na podstawie
Sposób rozliczenia aportu nakładów na Inwestycje w zakresie modernizacji Infrastruktury.
W zakresie uznania wyodrębnionego Pionu Uruchomienia Produkcji za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz skutków podatkowych jego przeniesienia do Spółki Przejmującej.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług czynności wniesienia aportem infrastruktury kanalizacyjnej do Spółki oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na realizację inwestycji.
Dalsze rozporządzenie przedmiotem spadku (jego wniesienie aportem do Spółki), jakim jest Przedsiębiorstwo nabyte w drodze dziedziczenia po ojcu, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
Dalsze rozporządzenie przedmiotem spadku (jego wniesienie aportem do Spółki), jakim jest Przedsiębiorstwo nabyte w drodze dziedziczenia po ojcu, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
Uznania wniesienia aportu w postaci przedsiębiorstwa do Spółki Otrzymującej za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z aportem tego przedsiębiorstwa.