ustalenia, czy poręczenia o charakterze wzajemnym, udzielone Wnioskodawcy zgodnie z Umową przez pozostałych Uczestników stanowią dla Wnioskodawcy przychód z nieodpłatnego świadczenia, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
w zakresie skutków podatkowych przyjęcia przez Spółkę odpowiedzialności solidarnej za zobowiązania pozostałych Uczestników wynikających z uczestnictwa w Strukturze cash-poolingu oraz obciążeniem pozostałych Uczestników odpowiedzialnością solidarną za zobowiązania Spółki wynikające z uczestnictwa w Strukturze cash-poolingu.
Czy Wnioskodawca, będący jednostką budżetową, która gromadzi dochody z tytułu czynszu i odprowadza je na wskazany rachunek Gminy, zobowiązany będzie do odprowadzenia zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od najemców lub osób zajmujących lokale wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu Gminy, w związku z odpracowywaniem przez nich zaległości z tytułu opłat czynszowych, eksploatacyjnych oraz
skutki podatkowe odpracowania przez mieszkańców lokali zobowiązań z tytułu zaległych czynszów i opłat eksploatacyjnych i opłat za bezumowne korzystanie
Czy ze świadczenia rzeczowego jakim byłoby odpracowanie zaległego czynszu w miejsce zapłaty świadczenia pieniężnego (zapłaty zaległego czynszu) powstanie po stronie najemcy dłużnika znajdującego się w trudnej sytuacji życiowej przychód podlegający opodatkowaniu?
Czy Wnioskodawca powinien dokonywać poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych i wystawić PIT-8C?
Czy u najemców lub osób zajmujących lokale wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu Gminy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu, w związku z odpracowaniem przez nich zaległości z tytułu zaległych czynszów i zaległych opłat niezależnych od wynajmującego oraz za bezumowne korzystanie z lokalu, a jeśli tak czy Gmina jako płatnik zobowiązana będzie do odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy od
Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na podstawie zawartych Umów w związku z promocją Spółki, mogą być uznane za koszt uzyskania przychodu zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na podstawie zawartych Umów związane z promocją Spółki mogą być uznane za koszt uzyskania przychodu zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w związku z umową cash-poolingu.
Czy u najemców lokali komunalnych powstał przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w związku z odpracowywaniem przez nich zobowiązań z tytułu zaległych należności? Jeśli tak to czy gmina jako płatnik zobowiązana będzie do odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy odpracowanie przez lokatora zaległych opłat za użytkowanie lokalu mieszkalnego w formie prac porządkowych i usługowych na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej (świadczenie zamiast wykonania) będzie skutkować po stronie dłużnika powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo zaliczając anulowane odsetki do przychodów z innych źródeł wystawiając PIT-8C?
Czy z tytułu odpracowania przez mieszkańców zobowiązań z tytułu zaległości czynszowych oraz zaległości z tytułu dostarczania wody i odprowadzania ścieków powstanie u nich przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, i czy w związku z tym na Gminie będą ciążyły obowiązki płatnika?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania art. 12 ust. 1 pkt 2 oraz art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w związku z wdrożeniem systemu zarządzania płynnością finansową cash-pooling.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodów z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w związku z uczestnictwem w strukturze cash-poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodów z tytułu otrzymania środków na pokrycie salda debetowego oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych z tytułu odsetek, prowizji, opłat i wynagrodzenia w związku z uczestnictwem w systemie cash-poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodów z tytułu otrzymania środków na pokrycie salda debetowego oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych z tytułu odsetek, prowizji, opłat i wynagrodzenia w związku z uczestnictwem w strukturze cash-poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodów z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w związku z uczestnictwem w systemie cash-poolingu.
1. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w związku z wdrożeniem i uczestnictwem Spółki w Systemie, Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznawania przychodów z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w oparciu o art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w związku z wdrożeniem Systemu, Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznawania przychodów z tytułu
1. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w związku z wdrożeniem i uczestnictwem Spółki w Systemie, Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznawania przychodów z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w oparciu o art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w związku z wdrożeniem Systemu, Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznawania przychodów z tytułu
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w związku z wdrożeniem i uczestnictwem Spółki w Systemie, Spółka będzie zobowiązana do rozpoznawania przychodów z tytułu otrzymanych nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w oparciu o art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w sytuacji gdy dzięki uczestnictwu w ww. Systemie będzie uzyskiwała wyższe przychody odsetkowe lub będzie
Czy w związku z wdrożeniem i uczestnictwem Spółki w Systemie, Spółka będzie zobowiązana do rozpoznawania przychodów z tytułu otrzymanych nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w oparciu o art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o pdop? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)