Najczęściej wybieraną przez pracodawców formą działalności socjalnej jest zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Szczegółowe zasady prowadzenia takiej działalności zawiera regulamin funduszu, który określa m.in. rodzaje świadczeń finansowanych z zfśs i warunki ich przyznawania.
W zasadzie każdy z oferowanych benefitów stanowi dla pracowników opodatkowany i oskładkowany przychód ze stosunku pracy. Jednak po spełnieniu określonych warunków istnieje możliwość zaoszczędzenia na ww. należnościach publicznoprawnych od przekazanych świadczeń. W przypadku wątpliwości w kwestii dopuszczalności wyłączenia danego świadczenia z podstawy wymiaru podatku i składek ZUS rekomendujemy, aby
Ustalenie, czy kwoty wpłaconych przez Wnioskodawcę odpisów na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, które następnie zostaną wypłacone tytułem zapomogi na rzecz małżonków pracowników, Wnioskodawca może rozpoznać jako koszty uzyskania przychodów (pytanie oznaczone we wniosku nr 3).
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania otrzymanej od fundacji pomocy materialnej.
Czy przy obliczniu zaliczki na podatek dochodowy od świadczeń z ZFŚS - "Wczasów pod gruszą", zapomogi (nie korzystającej ze zwolnienia z podatku) oraz wartości bonów towarowych - otrzymanych przez pracownika, który przebywa na urlopie wychowawczym i nie uzyskuje od pracodawcy innych przychodó należy zastosować koszty uzyskania przychodów z tytułu stosunku pracy ?