Możliwość zaliczenia wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Obowiązki płatnika w sytuacji zapewnienia bezpłatnego zakwaterowania i przelotów oddelegowanym pracownikom.
Ustalenie czy kwota poniesionych składek z tytułu zawartej polisy odpowiedzialności cywilnej osób piastujących stanowisko w Spółce lub wykonujących określone funkcje oraz byłych pracowników - stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Obowiązki płatnika w związku z wydawaniem pracownikom bonów żywnościowych na posiłki profilaktyczne
1. Czy Spółka ma prawo do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków których element wynagrodzenia stanowią Koszty podroży (Model I)? 2. Czy Spółka ma prawo do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków obejmujących koszty podróży na podstawie otrzymanych dokumentów, w których jako nabywca będzie wskazana Spółka, jak również przekazanych przez członków Zespołów projektowych dokumentów
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wypłatę premii urlopowych dla pracowników oraz w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych w związku z przekazywaniem na rzecz pracowników paczek świątecznych/okolicznościowych, bonów, voucherów, kuponów i innych podobnych świadczeń.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup Pakietu dla pracowników, zarówno w części rekreacyjno-sportowej, dotyczącej wstępu do kin i teatrów oraz bonów do sieci salonów D, jak i w części dotyczącej dofinansowania przedszkoli.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na karnety wejściowe na basen i imprezy sportowe, paczki i bony towarowe dla pracowników oraz wigilię pracowniczą.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na bony podarunkowe dla dzieci.
Czy w opisanym stanie faktycznym podatnik zasądzoną kwotę ryczałtów za nocleg poza granicami kraju wraz z kosztami sądowymi (opłata sądowa od pozwu, zwrot kosztów opinii biegłego, zwrot kosztów zastępstwa procesowego, zwrot zasądzonych kosztów postępowania kasacyjnego) Wnioskodawca był uprawniony do zaliczenia w koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 4d, 4e ustawy o podatku dochodowym od
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów oraz nieodpłatnego świadczenia usług.
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów należności wypłaconych przez Wnioskodawcę (komplementariusza spółki komandytowej) z tytułu stosunku pracy w związku z realizacją projektu budownictwa mieszkaniowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy częściowe sfinansowanie pracownikom okresowych biletów komunikacjji miejskiej powoduje powstanie u nich przychodu?
Czy od wypłaty kwot wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych wraz z ustawowymi odsetkami zasądzonych wyrokiem sądu nalezy pobierać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy wypłacany emerytom (byłytm pracownikom) ekwiwalent za świadczenie wypoczynkowe korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Spółka wnosi o potwierdzenie swojego stanowiska, że wypłacone na mocy ugody przed Sądem pracy odszkodowanie wykazuje związek z przychodami i stanowi koszt uzyskania przychodu.
Czy sprzedaż pracownikowi samochodu poniżej wartości rynkowej jest przychodem tego pracownika?
Czy wydatki na wyposażenie budynku gospodarczego w meble, sprzęt AGD i TV, wykorzystywanego na cele socjalno-bytowe pracowników przez umożliwienie im nieodpłatnego korzystania z lokali w budynku w okresie łączącego ich ze Spółką stosunku pracy, też na potrzeby mieszkaniowe oraz wynajmowanego klientom, powiększają wartość budynku będącą podstawą do odpisów amortyzacyjnych?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej opłat za orzeczenia lekarskie pracowników zatrudnionych w mojej firmie na stanowisku agenta ochrony?
Czy ze względu na fakt, iż pracownik Spółki otrzymuje zwrot tylko części wydatków ponoszonych na zakup biletów (tj. 60%), powstaje wątpliwość czy w opisanej sytuacji i w świetle art. 22 ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych możliwe jest uwzględnienie w kosztach uzyskania przychodu całej kwoty brutto faktycznie wydatkowanej przez pracownika na zakup biletów, tj. 1.948,00 zł. W kosekwencji
Czy zwrot kosztów zakupu okularów korygujących wzrok stanowi dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach z monitorami ekranowymi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?