Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników spółki budynku użytkowego (hali); brak obowiązku dokonania korekty podatku od wydatków remontowo-inwestycyjnych budynku użytkowego (hali) w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników spółki ww. budynku; brak obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników
Skutki podatkowe wycofania Nieruchomości i pozostałych środków trwałych z działalności gospodarczej i przeniesienia ich do majątku osobistego celem dalszego najmu prywatnego.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników Spółki budynku gospodarczo-handlowego.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym.
Zbycie nieruchomości mieszkalnej wykorzystywanej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej polegającej na wynajmie pokoi gościnnych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania samochodu osobowego z działalności gospodarczej na cele prywatne oraz braku opodatkowania nieodpłatnego przekazania ww. samochodu w formie darowizny na rzecz żony Wnioskodawcy.
Opodatkowanie transakcji wycofania z majątku Spółki Nieruchomości i nieodpłatnego przekazania ich do majątków prywatnych Wspólników.
Opodatkowania podatkiem VAT przekazania aktem notarialnym lub uchwałą przeniesienia własności nieruchomości na właścicieli spółki.
Zwolnienie od podatku wycofania środka trwałego (działki nr 1 zabudowanej budynkami rekreacji indywidualnej) z działalności gospodarczej do majątku osobistego, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz konieczność dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego od wydatków poniesionych na wytworzenie ww. środka trwałego.
Opodatkowanie podatkiem VAT przeniesienia Nieruchomości wykorzystywanej w działalności spółki do majątku prywatnego wspólników.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla nieodpłatnego przekazania budynku do majątku osobistego wspólników oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem budynku z działalności gospodarczej.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania środka trwałego z prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej i przekazanie go na potrzeby prywatne; Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w przypadku wycofania środka trwałego z prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej i przekazania go na potrzeby prywatne; Brak obowiązku
zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w przypadku wycofania budynku firmy ze środków trwałych i przeznaczenia na potrzeby własne
Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu wydatków na dokumentację projektową związaną z budynkiem przekazywanym na cele osobiste.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla nieruchomości objętej spisem z natury.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
Czy od środka trwałego (budynek sklepowy) objętego ewidencją środków trwałych należy odporowadzić podatek dochodowy w przypadku likwidacji działalności gospodarczej?Pomimo likwidacji działalności gospodarczej zamierzam nadal używać ten budynek na cele niezwiązane z prowadzeniem powyższej działalności.