Brak wliczenia do obrotu przy wyliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu sprzedaży Budynku.
Skutki podatkowe umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości zabudowanej budynkami i budowlami.
W zakresie uznania zbywanych składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego VAT.
W zakresie nieuznania Wnioskodawców za podatników podatku VAT z tytułu sprzedaży udziału w działkach (lub udziału w działkach powstałych z podziału) oraz niepodlegania tej dostawy opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy za transakcję jednorazową należy uznać pojedyncze zakupy dokonywane pod konkretne zlecenie klienta, w przypadku zapłaty kartą płatniczą na rachunek spoza Białej listy, Spółka nie będzie zobowiązana do wyłączenia z KUP na podstawie art.15d.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym do odpisów amortyzacyjnych od inwestycji w obcym środku trwałym znajdzie zastosowanie wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15d ust. 1 pkt 3 w związku z art. 15d ust. 3 pkt 1 ustawy o CIT. (zaistniały stan faktyczny/zdarzenie przyszłe)
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z zabudowaniami w przypadku rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży prawa własności gruntu i prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z zabudowaniami w przypadku rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT.
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy transakcji sprzedaży nieruchomości jako niestanowiącej przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa, oraz zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy transakcji sprzedaży nieruchomości oraz możliwość rezygnacji z ww. zwolnienia.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży Nieruchomości w przypadku złożenia przez strony transakcji zgodnego oświadczenia o rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania opodatkowaniem VAT.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z prawem własności obiektów na nim posadowionych w przypadku złożenia przez strony transakcji zgodnego oświadczenia o rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania VAT.
Uznanie za przedsiębiorstwo nabywanych składników majątku oraz braku prawa do odliczenia podatku.
Uznanie za przedsiębiorstwo nabywanych składników majątku oraz braku prawa do odliczenia podatku.
uznanie składników materialnych i niematerialnych składających się na Sklep Główny i Bar za zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy oraz wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy czynności aportu ww. składników materialnych i niematerialnych
wyłączenie z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy przeniesienia składników mienia zakładu budżetowego traktowanych jako zorganizowaną część przedsiębiorstwa do spółki prawa handlowego
Czy opisana sprzedaż podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Opodatkowanie transakcji zbycia nieruchomości stanowiącej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
W związku z powyższym w części umowy sprzedaży obejmująca Kanalizacja wybudowana przez podmiot trzeci na działce, stanowisko Wnioskodawcy należało uznać za nieprawidłowe. W odniesieniu natomiast do pozostałej części Transakcji sprzedaży Nieruchomości, nie będzie ona podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W takim przypadku, na Kupującym nie będzie ciążył obowiązek podatkowy
Czy planowana Transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na mocy art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy planowane nabycie Nieruchomości będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy umowa sprzedaży Nieruchomości nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy nabycie przez Nabywcę Nieruchomości w ramach Transakcji nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z faktem, że będzie ono podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?