Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem usług pożyczkowych.
Czy Spółka prawidłowo nie pobiera podatku u źródła od odsetek spłacanych do Banku na podstawie przejętej przez Bank umowy pożyczki?
Czy transakcje z Grupy repo należy traktować jak udzielenie/zaciągnięcie pożyczki i tym samym wynagrodzenie za finansowanie otrzymane/płacone przez Wnioskodawcę z tego tytułu powinno stanowić odpowiednio przychód/ koszt uzyskania przychodów na zasadach, które updop przewiduje dla przychodów i kosztów wynikających z pożyczek/kredytów.
Jakie są skutki podatkowe zawarcia z bankiem porozumienia w sprawie spłaty kredytu?
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT odsetek dyskontowych i prowizji z tytułu wykupu wierzytelności oraz opodatkowania odsetek z tytułu rozłożenia dłużnikowi płatności wierzytelności na raty.
należy stwierdzić, iż umowa pożyczki nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, ponieważ, jak wskazuje Wnioskodawca, środki pieniężne w chwili ich zawarcia będą znajdowały się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz umowa pożyczki zostanie zawarta poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
Zakres zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych z tytułu zapłaty odsetek w związku z realizacją zawartej umowy kredytu bankowego.
1. Czy zawarte w art. 16 ust. 1 pkt 60 lub 61 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm., dalej: updop) ograniczenia w zakresie możliwości uznania odsetek za koszty uzyskania przychodów będą miały zastosowanie w stosunku do odsetek zapłaconych bądź skapitalizowanych od pożyczek (kredytów) udzielonych Spółce przez Bank
Moment rozpoznania przychodu ze skapitalizowanych odsetek od kredytów (pożyczek).
Wnioskodawca prosi o interpretację - Jaką stawkę podatku PCC należy przyjąć 2%, czy 20%? Czy obliczając kwotę podatku należy naliczyć odsetki za lata 2003-2009?
Czy umowa cash poolingu, t. j. kompleksowa usługa zarządzania płynnością finansową, która będzie świadczona przez Bank nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych ?.
Spółka wnosi o potwierdzenie, że w przedstawionym powyżej stanie faktycznym:
Czy uzasadnione jest stanowisko, iż przedmiot opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych określony w art. 1 ustawy z dnia 9 września 2000 roku o podatku od czynności cywilnoprawnych (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. Nr 41, poz. 399), nie obejmuje czynności wykonywanych w związku z usługą kompleksowego zarządzania płynnością finansową świadczoną w oparciu o Umowę o świadczenie usług db-CashSweepPL
Czy usługa cash poolingu świadczona na rzecz Spółki nie podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy usługa cash poolingu świadczona na rzecz Spółki nie podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy przedmiot opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych określony w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych obejmuje czynności polegające na kompleksowym zarządzaniu płynnością finansową na podstawie zawartej Umowy Cash Poolingu?
Czy opisana usługa cash poolingu świadczona na rzecz Spółki nie podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?Czy zapłacone odsetki oraz pobrane przez Bank prowizje będą stanowić koszty uzyskania przychodów w pełnej wysokości?Czy od odsetek wypłacanych w ramach struktury cash pooling mają zastosowanie przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji, tj. art. 16 ust. 1 pkt 60