Umorzenie części kredytu mieszkaniowego na podstawie ugody - zaniechanie poboru podatku.
Umorzenie części kredytu hipotecznego – zaniechanie poboru podatku.
Umorzenie części kredytu mieszkaniowego zaciągniętego na remont domu - zaniechanie poboru podatku.
Umorzenie części kredytu mieszkaniowego - zaniechanie poboru podatku.
Umorzenie części kredytu mieszkaniowego – zaniechanie poboru podatku.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z umorzeniem części kredytu - ugoda bankowa.
Umorzenie części kredytu mieszkaniowego na zakup działki - zaniechanie poboru podatku.
Skutki podatkowe umorzenia części długu i możliwość zaniechania poboru podatku.
Zaniechanie poboru podatku – umorzenie części kredytu mieszkaniowego.
Sądowe postanowienie o umorzeniu zobowiązania upadłego bez ustalenia planu spłaty wierzycieli stanowi wystarczającą przesłankę pozytywną dla dokonania kwalifikacji podatkowej, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 25 UCIT.
Czy w sytuacji gdyby doszło do umorzenia całości lub części zobowiązania Spółki wobec banku z tytułu rozliczenia umów opcyjnych, w tym nie wykluczone, że doszłoby do umorzenia całości lub części odsetek od tego zobowiązania, kwota ewentualnie umorzonych odsetek będzie stanowiła przychód dla wspólnika Spółki będącego osobą prawną, tj. Spółki z o.o.? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
W sytuacji gdyby doszło do umorzenia całości lub części zobowiązania (tj. kwoty głównej jak i odsetek) Spółki wobec banku, czy kwota umorzonego zobowiązania będzie stanowić przychód dla wspólnika Spółki, tj. osoby prawnej (Spółki z o.o.)? Jeśli tak to w którym momencie przychód ten powinien zostać rozpoznany? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3b)
Czy w związku z zawartym porozumieniem, wg którego część kwoty w wysokości 3.021.000,00 zł nie będzie wymagalna przez bank pod warunkiem terminowej spłaty rat zobowiązania kwota ta będzie stanowić dla Jednostki przychód podatkowy?
Czy w związku z niepobieraniem przez bank odsetek z tytułu rozłożenia zobowiązania z tytułu opcji walutowej na raty powstaje w Spółce przychód podatkowy z tytułu nieodpłatnego świadczenia? Czy w związku z niepobieraniem przez bank odsetek między dniem wypowiedzenia umowy, a dniem zawarcia porozumienia powstaje w Jednostce przychód podatkowy z tytułu nieodpłatnego świadczenia?
Czy z tytułu umorzenia przez Bank odsetek naliczonych od dnia zamknięcia opcji do dnia ich umorzenia po stronie Spółki powstanie przychód?
Czy z tytułu umorzenia przez Bank części zobowiązania po stronie Spółki powstanie przychód?
Czy umorzone zobowiązanie w kwocie 51,9 mln będzie stanowiło dla Spółki przychód podatkowy, z wyłączeniem kwoty 3,6 mln umorzonych odsetek, która to kwota nie będzie stanowiła dla Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Czy umorzona kwota i odsetki tj. 4.140.000 zł są przychodem do opodatkowania dla Spółki (druga część pytania dotycząca przychodów)?