Czy opisane w pkt 1 Wniosku (Stan faktyczny I) prace mają charakter remontowy (odtworzeniowy), i czy w konsekwencji Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do zaliczenia poniesionych wydatków bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 4d ustawy o CIT; - czy opisane w pkt 2 Wniosku (Stan faktyczny II) Prace zamienne będzie można uznać za ulepszenie środka trwałego (tj.
Czy poniesiony wydatek w kwocie netto (...) zł za wykonanie prac na przyłączenie budynku usługowo biurowego do miejskiej sieci ciepłowniczej, które służy do dostawy energii cieplnej w wynajmowanych lokalach usługowo-biurowych można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów, a nie poprzez odpisy amortyzacyjne środka trwałego?
Zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT sprzedaży lokali mieszkalnych oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących koszty remontu.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT transakcji sprzedaży nieruchomości, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Wydatki poniesione na prace remontowe związane z utrzymaniem nieruchomości wykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej mogą zostać zakwalifikowane bezpośrednio w koszty uzyskania przychodów tej działalności.
Dotyczy zwolnienia sprzedaży kamienicy od opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 oraz możliwości rezygnacji z tego zwolnienia.
nieuznanie zbywanych składników za przedsiębiorstwo ani zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowanie sprzedaży Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku przez Kupującego.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży działki zabudowanej będącej we współwłasności małżeńskiej, możliwości rezygnacji z tego zwolnienia oraz udokumentowania tej czynności fakturą.
1) W jaki sposób Wynajmujący powinien rozpoznać (i) Wynagrodzenie za Fit-Out Najemcy wypłacane przez Najemcę na rzecz Wynajmującego oraz (ii) Wynagrodzenie Wykonawcy Fit-Out wypłacane przez Wynajmującego na rzecz Wykonawcy Fit-Out? 2) W jaki sposób Wynajmujący powinien rozpoznać (i) Wynagrodzenie za Shell&Core Upgrade Najemcy wypłacane przez Najemcę na rzecz Wynajmującego oraz (ii) Wynagrodzenie
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości oraz kosztów uzyskania przychodów.
Nieuznanie przedmiotu planowanej dostawy za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa, Zwolnienie z opodatkowania VAT w stosunku do planowanej dostawy działek zabudowanych w przypadku gdy wartość Prac Drogowych przekroczy/nie przekroczy 30% wartości początkowej budowli, Prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Zaliczenie wydatków na remont i ulepszenie budynku do kosztów uzyskania przychodu poprzez odpisy amortyzacyjne.
ustalenie czy dostawa nieruchomości wraz z pozwoleniem budowlanym i stanowiącym jego część projektem architektonicznym będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
Planowana dostawa udziałów w nieruchomości1, nieruchomości2, nieruchomości3 i nieruchomości4 wraz z pozwoleniami budowlanymi i stanowiącym ich część projektem architektonicznym będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy
Zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej, ulepszenie zakupionego budynku.
Uznanie budynku przed zakończeniem rozbudowy za towar handlowy,uznanie budynku przed zakończeniem rozbudowy za środek trwały, uznanie rozbudowy budynku jako ulepszenia.
Ustalenie, czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych Spółka powinna zakwalifikować koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej jako ulepszenie budynku (zwiększenie wartości początkowej budynku zgodnie z art. 16g ust. 13 Ustawy CIT), czy jako remont (wydatki niezwiększające wartości początkowej środka trwałego jakim jest budynek) lub też
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy przy sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem hali przemysłowej.
Opodatkowanie sprzedaży Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem piekarni oraz prawa wieczystego użytkowania.
Zwolnienie od podatku sprzedaży części działki nr 1 wraz z budynkami i budowlami nabytymi aportem i działki gruntu nr 2, zabudowanej drogą, na które nie poniesiono nakładów na ich ulepszenie przekraczających 30% ich wartości początkowej. Zwolnienie od podatku sprzedaży części działki nr 1 wniesionej aportem, zabudowanej budynkiem biurowo-socjalnym, na który poniesiono nakłady na jego ulepszenie powyżej
W przypadku sprzedaży nowych lokali mieszkalnych i lokali użytkowych, powstałych w wyniku podziału, (wydzielenia, wyodrębnienia) w istniejącym Budynku (traktowanych jako towar handlowy), nie mamy do czynienia z czynnością zdefiniowaną w art. 2 pkt 14 ustawy o VAT. Zbycie tych lokali, które powstały w wyniku podziału istniejącej w Budynku powierzchni, nie jest zatem automatycznie czynnością wykonaną