Możliwość ubiegania się o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym po dokonaniu darowizny nieruchomości na rzecz syna.
Czy w zaistniałej sytuacji, Wnioskodawczyni będzie mogła zaliczyć poniesione wydatki na remont pomieszczeń wchodzących w skład domu syna Wnioskodawczyni, które to pomieszczenia stanowią Jej dożywotnią służebność, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
W przedmiotowej sprawie wydatki jakie Wnioskodawca chce ponieść na remont domu, do którego nie przysługuje Mu prawo własności, a jedynie użytkowanego na podstawie ustanowionej nieodpłatnej służebności dożywotniej, nie stanowią wydatków na własne cele mieszkaniowe w rozumieniu art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji, wykorzystanie środków ze sprzedaży nieruchomości
1. Czy w wyniku sprzedaży mieszkania wystąpił obowiązek zapłaty podatku dochodowego w części odziedziczonej po małżonce? 2. Czy przeznaczenie środków uzyskanych ze sprzedaży mieszkania na pokrycie wydatków związanych z remontem mieszkania, w którym obecnie Wnioskodawca jest zameldowany, a które nie jest Jego własnością będzie zakwalifikowane jako wydatek na cele mieszkaniowe?
Czy Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia jeżeli w ciągu dwóch lat wyda kwotę uzyskaną ze sprzedaży mieszkania na cele remontu budynku, w którym mieszka, do którego ma umowę dożywotniej służebności?
Czy zapis testamentowy stanowi koszt nabycia mieszkania przy ustalaniu dochodu ze sprzedaży mieszkania?
Czy Wnioskodawczyni może przychód uzyskany ze sprzedaży przeznaczyć na cele mieszkaniowe obejmujące remont i modernizację domu, w którym mieszka i jednocześnie ma na nim ustanowioną służebność osobistą?
Prawo do ubiegania się o zwrot części wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym.
1. Czy w świetle przedstawionej sytuacji ja nie mam prawa sam wstąpić o zwrot podatku VAT z tytułu poniesionych kosztów na remont dachu w budynku, który zamieszkują od początku życia, którym obecnie się zajmuję i o który dbam ? Na co jak wspomniałem mam stosowne dokumenty. 2. Czy w związku z przedstawionym problemem, z punktu widzenia prawa, będąc w posiadaniu poprawnie wystawionych faktur imiennych
Czy wnioskodawca, jako rodzic i sądowy pełnomocnik - ustanowiony notarialnie do prawnego użytkowania nieruchomości - może ubiegać się o zwrot VAT-u w związku z wydatkami poniesionymi na budowę domu?
W rozliczeniu za który rok - 2006 (data wydania wyroku), czy 2008 (data zakończenia procedur odwoławczych i poniesienia wydatków) Wnioskodawca może zaliczyć wydatki opisane w poz. 50, poniesione w roku 2008 do kosztów działalności gospodarczej i dokonać obniżenia dochodu oraz podatku dochodowego w kwotach: 1. Kwota główna (za korzystanie z biur, eksploatacyjne) 27 492,43 zł 2. Odsetki od podanych kwot
Czy wydatki poniesione na wykonanie ww. prac w zakupionym budynku mieszkalnym (stan surowy zamknięty) podlegały odliczeniu od podatku za rok 2005 w ramach ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Czy wydatki poniesione na wymianę konstrukcji dachowej wraz z pokryciem mogę zakwalifikować jako wydatki na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Czy ma Pani prawo do zwrotu części podatku od towarów i usług z tytułu wydatków poniesionych na remont parteru mieszkania?
Czy przysługuje mi prawo do skorzystania z ulgi podatkowej z tytułu wydatków na remont i modernizację budynku mieszkalnego, poniesionych przeze mnie po śmierci matki, będącej właścicielką budynku?
Czy w zeznaniu za 2005 rok mogę skorzystać z ulgi z tytułu wydatków poniesionych na remont budynku mieszkalnego, wybudowanego przez moich rodziców, po śmierci których jestem jedynym spadkobiercą?
Czy podatnik jako przedstawiciel ustawowy małoletniej córki ma prawo do skorzystania z ulgi remontowej z tytułu poniesionych wydatków na remont i modernizację budynku mieszkalnego, którego współwłaścicielem jest jego małoletnia córka?
Czy poniesione w 2004 r. wpłaty na wyodrębniony fundusz remontowy oraz wydatki na remont i modernizację lokalu mieszkalnego, do którego podatnik nie posiada tytułu prawnego, podlegają odliczeniu od podatku w zeznaniu za ten rok?
Czy można dokonać odliczenia od podatku z tytułu wydatków poniesionych 15.04.2004 roku na zakup materiałów do remontu budynku mieszkalnego, którego nabycie nastąpiło 30.04.2004 roku?
Czy wydatki na wykończenie domu,dokonane przed oddaniem budynku do użytkowania można odliczyć w ramach ulgi remontowej?
Czy można odliczyć wydatki poniesione w 2004 roku na wykończenie nowo wybudowanego budynku mieszkalnego w ramach obowiązującej do końca 2005 roku ulgi na remont i modernizację?
Czy w przypadu nie posiadania wymaganego przepisami prawa budowlanego pozwolenia na użytkowanie budynku mieszkalnego podatnik nabywa prawo do ulgi remontowo - modernizacyjnej?
Czy podatnicy, którzy na podstawie umowy użyczenia użytkują lokal mieszkalny w domu jednorodzinnym, mogą odliczyć od podatku w ramach ulgi remontowej wydatek na zakup pieca centralnego ogrzewania?