Odliczenie pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie basenu w drodze aportu oraz od wydatków ponoszonych z tytułu dzierżawy basenu i wydatków bieżących związanych z basenem.
Skorzystanie ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 30 lit. c ustawy usługi zakwaterowania studentów i doktorantów Uczelni w Budynku z Pokojami świadczone przez Państwa na podstawie umowy zawartej z Uczelnią o zapewnienie studentom i doktorantom Uczelni zakwaterowania.
Nieuznanie Płatności Wyrównawczych dokonywanych przez Spółkę B na rzecz Spółki A za wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług przez Spółkę A na rzecz Spółki B, brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przez Spółkę B z tytułu nabycia przedmiotowych usług od Spółki A, uznanie Płatności Wyrównawczych dokonywanych przez Spółkę A na rzecz Spółki B za czynność pozostającą poza zakresem opodatkowania
Wnioskodawca będzie mógł korzystać z estońskiego CIT, w sytuacji gdy Pierwszy Wspólnik posiada status fundatora fundacji rodzinnej, a Drugi Wspólnik posiada status beneficjenta fundacji rodzinnej oraz obaj będą otrzymywali z tego tytułu okresowe świadczenia o charakterze pieniężnym
Moment powstania przychodu z tytułu "bonusu rocznego". Zastosowanie stawki 9% CIT dla spółki komandytowej powstałej z przekształcenia się spółki z o.o.
Czy Fundacja rodzinna będzie zwolniona z CIT z tytułu zbycia przez Fundację rodzinną udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością lub innych praw wynikających z przystąpienia lub uczestnictwa w spółkach handlowych, funduszach inwestycyjnych, spółdzielniach lub podmiotach o podobnym charakterze, które to prawa zostaną przez Fundację rodzinną nabyte w celu ich zbycia.
Opodatkowanie podatkiem VAT i obowiązek ewidencjonowania przy użyciu kasy fiskalnej opłat o charakterze kar i odszkodowań.
Brak podlegania opodatkowaniu udostępnienia kapitału do przeprowadzenia inwestycji budowlanej, w związku z którym przysługuje udział w wypracowanym zysku i udokumentowanie ww. czynności.
W zakresie obowiązku wystawienia faktur VAT dokumentujących sprzedaż przedmiotowych Nieruchomości.
Prawo do zastosowania zwolnienia od podatku VAT sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz prawa własności budynku na postawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
W zakresie określenia źródła przychodu z tytułu sprzedaży zabudowanego gruntu.
Zyski wypłacone przez Spółkę po przekształceniu, które zostały wypracowane przed przekształceniem Spółki nie będą stanowiły dochodu z tytułu podzielonego zysku, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy o CIT. Tym samym wypłata ww. dywidendy Wspólnikom przez Spółkę nie podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek, o ile Spółka będzie w stanie udokumentować z jakiego okresu pochodzą
Dochód z Transakcji, tj. z odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę 100% udziałów w Spółce w ramach Scenariusza 2, tj. po realizacji kolejnych etapów związanych z budową Budynku, będzie podlegał na podstawie art. 13 ust. 4 UPO opodatkowaniu wyłącznie w państwie, w którym Wnioskodawca posiada swoją siedzibę, tj. wyłącznie w Belgii.
Podatek u źródła - zbycie przez rezydenta Belgii udziałów w polskich sp. z o.o.
Opodatkowanie aportu budynków / budowli powstałych w ramach Inwestycji do Spółki, ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. aportu oraz prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na Inwestycję.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości 2, 3 i 4 na rzecz Spółki-Kupującej, w sytuacji złożenia zgodnego oświadczenia przez Spółkę-Sprzedającą i Spółkę-Kupującą w akcie notarialnym obejmującym Umowę ich sprzedaży w sprawie wyboru opodatkowania transakcji podatkiem VAT. - Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących dostawę Nieruchomości 2, 3 i 4 przez Spółkę-Kupującą