Sprzedaż budynku jako sprzedaż składników majątku przedsiębiorstwa, a nie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości w postaci budynku art. 43 ust. 1 pkt 10. Możliwość wyboru opodatkowania w przypadku zwolnienie nieruchomości.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem składników majątku przedsiębiorstwa.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup środków trwałych, których jednostkowa cena zakupu nie przewyższyła wartości 3.500 zł.
Opodatkowanie dostawy prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z prawem własności budynków i budowli posadowionych na tym gruncie.
Opodatkowanie aportu poszczególnych składników majątku będących własnością Gminy do spółki z o.o.
W jakiej wysokości powinien zostać zapłacony podatek dochodowy z tytułu sprzedaży przedmiotowej nieruchomości, skoro przedmiotem sprzedaży jest grunt na zasadzie użytkowania wieczystego oraz budynki stanowiące własność Wnioskodawcy?
Czy, zgodnie z art. 16g ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - wartość początkową składników majątkowych (w szczególności gruntów, budynków i budowli) otrzymanych przez G w związku z likwidacją Spółki stanowić będzie ustalona przez G wartość poszczególnych środków trwałych I wartości niematerialnych i prawnych, nie wyższa jednak od ich wartości rynkowej?
Czy zbycie składników majątkowych stanowi dostawę zorganizowanej części przedsiębiorstwa wyłączenie zobowiązań i należności, składniki nie są wydzielone organizacyjnie z działalności Zainteresowanego.
W jaki sposób wartość otrzymanych aportem nieruchomości powinna zostać ujęta w kosztach uzyskania przychodu osiągniętego ze sprzedaży przez Wnioskodawcę poszczególnych lokali, wraz z odpowiednim udziałem w prawie własności gruntu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)