Prawo do odliczenia w związku z realizowanym projektem (zakup agregatu prądotwórczego) przy zastosowaniu prewspółczynnika zakładu budżetowego.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na zakup (…) w związku z realizacją zadania pn. „…” za pomocą prewspółczynnika określonego dla zakładu budżetowego na podstawie rozporządzenia.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu ponoszonych kosztów związanych z realizacją inwestycji.
Prawo do odliczenia z tytułu termomodernizacji budynków i okres korekty odliczenia.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług; braku obowiązku odprowadzenia podatku VAT z tytułu wykorzystywania Infrastruktury na rzecz Odbiorców wewnętrznych oraz prawa do odliczenia części podatku VAT przy zastosowaniu klucza metrażowego.
Odliczenie podatku VAT w związku z wydatkami bieżącymi i inwestycyjnymi za pomocą Metody Odliczenia.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług związanych z realizacją inwestycji polegającej na termomodernizacji budynku, z zastosowaniem prewspółczynnika określonego w art. 86 ust. 2a ustawy o podatku od towarów i usług; prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki wspólne związane z utrzymaniem ww. budynku
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z przebudową i rozbudową budynku Urzędu Gminy.
Prawo do odliczenia całości podatku naliczonego od wydzierżawionych składników majątku; prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego i brak prawa do odliczenia.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przez Gminę za pomocą prewspółczynnika ustalonego dla zakładu budżetowego.
Opodatkowanie odpłatnych usług dostarczania wody i odprowadzania ścieków świadczonych na rzecz Odbiorców zewnętrznych.
Czy dotacja przedmiotowa otrzymana przez zakład budżetowy powinna zostać uwzględniona przy określeniu proporcji (prewspółczynnika), o której mowa w § 3 ust. 4 rozporządzenia, jako przychód wykonany zakładu budżetowego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z planowaną inwestycją pn. „(…)” oraz w zakresie realizacji zadań bieżących, mających na celu utrzymanie Jednostki i posiadanych przez nią obiektów, w wysokości odpowiadającej udziałowi dochodów netto uzyskanych przez Jednostkę z działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem VAT w całkowitych dochodach uzyskanych
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w odniesieniu do wydatków poniesionych na realizowaną Inwestycję na rzecz budynku Szkoły.
Prawo do odliczenia VAT związku z wydatkami Gminy na modernizację kąpieliska.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację Zadania.
Wyłączenie równowartości odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych nieodpłatnie przekazanych przez Gminę do Zakładu z przychodów wykonanych Zakładu w prewspółczynniku zgodnym z Rozporządzeniem.
Sposób wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy oraz prawa do prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych jak i bieżących poniesionych na funkcjonowanie pływalni według indywidualnie wyliczonego prewspółczynnika.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od towarów i usług zakupionych w celu realizacji projektu.
Prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z Infrastrukturą za pomocą prewspółczynnika (opartego na ilości dostarczanej wody).
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług dotyczących termomodernizacji świetlicy wiejskie oraz termomodernizacji budynku Urzędu Miejskiego realizowanej w ramach projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego od nabyć dokonanych w ramach Projektu w okresach dokonywania w przyszłości sprzedaży opodatkowanej.