Prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu przemieszczeń towarów własnych z Polski do innych krajów członkowskich UE.
Zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla lokalu wykorzystywanego w działalności gospodarczej, według zasad określonych w art. 22j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. według stawki nie wyższej niż 10%.
Możliwość zastosowania 9% stawki podatku w roku podatkowym rozpoczynającym się 1 października 2021 r. i latach kolejnych. Brak obowiązku wpłaty podatku od przychodów z budynków, gdy kwota zaliczki z art. 25 CIT jest większa od tego podatku.
Prace badawczo-rozwojowe, ewidencja, IP Box, oprogramowanie, program komputerowy, stawka preferencyjna podatku
Czy wymienione we wniosku bony pieniężne NBP (ich wartość nominalna) oraz transakcje kupna - wykupu dokonywane w trakcie roku obrotowego, Bank powinien brać pod uwagę przy ustalaniu limitu decydującego o statusie „małego podatnika". - Czy Bank przy ustalaniu wartości przychodów ze sprzedaży w kontekście „małego podatnika" powinien brać pod uwagę przychody z tytułu rozwiązywania rezerw i aktualizacji
stawka podatku dla usług montażu wraz z dostawą urządzeń klimatyzacyjnych
stawka podatku VAT dla kompleksowej usługi montażu drzwi w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym
stawka podatku VAT dla kompleksowej usługi montażu schodów drewnianych w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym
stawka podatku VAT dla usług budowlanych świadczonych w budynku mieszkalno-usługowym
Jaką stawkę amortyzacyjną dla celów podatkowych Spółka może przyjąć dla tej nieruchomości po przekazaniu Jej ze środków trwałych w budowie na środki trwałe Spółki (po zakończeniu prac modernizacyjnych jako kompletny, zdatny do użytku w momencie przyjęcia do eksploatacji środek trwały, przeznaczony na własne potrzeby jednostki)?
Jaką stawkę amortyzacyjną dla celów podatkowych Spółka może przyjąć dla tej nieruchomości, po przekazaniu jej ze środków trwałych w budowie na środki trwałe Spółki (po zakończeniu prac modernizacyjnych jako kompletny, zdatny do użytku w momencie przyjęcia do eksploatacji środek trwały, przeznaczony na własne potrzeby jednostki)?
stawka podatku VAT dla całości robót remontowo-budowlanych, mających charakter ogólny, niedający się przyporządkować do konkretnych lokali, wykonywanych w budynku mieszkalnym, w którym znajdują się również lokale użytkowe.
Jaką stawkę podatku od towarów i usług powinien zastosować wykonawca prac budowlano-montażowych (wykonanie domu z drewna oraz jego montaż na działce będącej moją własnością)?
Czy roboty budowlano-montażowe, remonty i roboty konserwacyjne ww. budynków winny zostać opodatkowane stawką podatku 7%?Czy roboty budowlano-montażowe, remonty i roboty konserwacyjne infrastruktury towarzyszącej ww. budynkom winny zostać opodatkowane stawką podatku 22%?
Czy w przypadku świadczenia szeroko rozumianych usług budowlano-montażowych w zakresie kompleksowego wykonania hali basenowej wraz z dostawą niezbędnych urządzeń do prawidłowego funkcjonowania basenu zastosowanie znajdzie stawka podatku od towarów i usług w wysokości 7%?
Ze stanu faktycznego wynika, że Spółka zajmuje się urządzaniem i prowadzeniem gier na automatach o niskich wygranych. Automaty te wstawiane są do lokali rozmieszczonych na terenie całej Polski. Z właścicielami lokali Spółka podpisuje umowy na najem powierzchni. Automaty hazardowe są zaliczane do grupy 8 Klasyfikacji Środków Trwałych, a stawka amortyzacyjna wynosi 20 %.Pytanie Spółki brzmi:Czy używanie
Pytanie podatnika dotyczy stosowania w roku 2003 i latach następnych, podwyższonych stawek amortyzacyjnych w przypadku, gdy zakład położony jest na terenie gminy o szczególnym zagrożeniu wysokim bezrobociem strukturalnym albo w gminie zagrożonej recesją i degradacją społeczną, na podatawie wykazu gmin według rozporządzenia na rok 2002.