Dotyczy czy można uznać za koszty kwalifikowane decyzji o wsparciu koszty związane z nabyciem nieruchomości gruntowej wraz z rozpoczętą budową od podmiotu powiązanego
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług otrzymanej pomocy w ramach programu rządowego
Dotyczy ustalenia, czy przychód z tytułu rekompensat uzyskanych przez Spółkę od Prezesa URE podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie przepisu art. 17 ust. 1 pkt 47 u.p.d.o.p., jako dotacja otrzymana z budżetu państwa.
Czy kwota otrzymanych Bonusów nie pomniejszy wartości wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą publiczną w rozumieniu § 6 ust. 1 Rozporządzenia Strefowego, jakie będą powstawać w związku z ponoszonym przez Spółkę Czynszem za Najem oraz kwotą Wynagrodzenia dla A i kwotą Wynagrodzenia dla C?
Czy koszty pracy, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia o SSE, obejmują wszystkie wydatki (tj. pełne koszty, faktycznie ponoszone) jakie ponosi pracodawca w związku z zatrudnieniem pracownika? (stan faktyczny)
Czy koszty pracy, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia o SSE, obejmują wszystkie wydatki (tj. pełne koszty, faktycznie ponoszone) jakie ponosi pracodawca w związku z zatrudnieniem pracownika? (zdarzenie przyszłe)
Czy otrzymane z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego środki na refundację kosztów poniesionych na realizację projektu rozwojowego, opisanego w części F, stanowią przychody wolne od podatku dochodowego od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy od środków trwałych zakupionych (wytworzonych) do realizacji projektu rozwojowego, opisanego w części F, należy dokonywać odpisów amortyzacyjnych - zarówno w przypadku gdy refundacja ich zakupu (wytworzenia stanowiłaby przychód wolny od podatku, jak i wówczas gdyby podlegała opodatkowaniu na zasadach ogólnych ? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
uregulowania dotyczące paliw z dodatkiem biokomponentów po ogłoszeniu pozytywnej decyzji KE
1. Czy dofinansowanie przyznane Spółce przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację projektu celowego jest przychodem podatkowym? 2. Czy dofinansowanie jest dotacją z budżetu państwa, wolną od podatku dochodowego? 3. Czy fakt pokrycia części wydatków na realizacje projektu dofinansowaniem ma wpływ na kwalifikowanie ich do kosztów uzyskania przychodów? 4. Czy koszty nieobjęte dofinansowaniem
Czy otrzymane środki są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Jeśli tak, to jak prawidłowo ustalić koszty uzyskania przychodów?
Czy Spółka powinna wystąpić do Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z wnioskiem o zwiększenie limitu wydatków inwestycyjnych, od których będzie jej przysługiwało zwolnienie w podatku dochodowym od osób prawnych?Czy przychody z działalności transportowej, która z zasady jest prowadzona poza obszarem strefy są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych?Czy sprzedaż biletów przez
Bank Spółdzielczy wnioskiem z dnia 12 marca 2007 r. - L.dz. 277/2007, (data wpływu do tut. Urzędu 16.03.2007 r.) - w związku z zamiarem skorzystania z pomocy de minimis w ramach ulgi podatkowej na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 27 czerwca 2003 r. o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz ustawy o Narodowym Banku Polskim (Dz. U. Nr
Bank Spółdzielczy wnioskiem z dnia 12 marca 2007 r. - L.dz. 277/2007, (data wpływu do tut. Urzędu 16.03.2007 r.) - w związku z zamiarem skorzystania z pomocy de minimis w ramach ulgi podatkowej na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 27 czerwca 2003 r. o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz ustawy o Narodowym Banku Polskim (Dz. U. Nr
Czy podział zysku netto wypracowanego przez Bank w 2006 r., dokonany przez Zebranie Przedstawicieli w 2007 r., spowoduje zwiększenie funduszy własnych banku na dzień 31.12.2006 r., a zatem czy zwiększenie funduszy własnych banku w wyniku operacji gospodarczej dokonanej w 2007 r. winno być dokonane na 31.12.2006 r., gdy na ten dzień nie jest znany podział zysku.Czy podstawą dla wyliczenia funduszy własnych
Czy do wyliczenia kapitałów podstawowych, stanowiących załącznik do wniosku o udzielenie pomocy de minimis za 2006 r., powinno wliczać się pozycję zysku netto ustalonego na dzień 31.12.2006 r., wykazanego w bilansie Banku, czy też w roku następnym, w którym następuje badanie sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta?
Dotyczy określenia wysokości pomocy de minimis przysługującej bankowi na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 27 czerwca 2003 r. o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz ustawy o Narodowym Banku Polskim (Dz. U. Nr 137, poz. 1303 ze zm.).