Czy dla potrzeb stosowania opodatkowania tzw. podatkiem od przychodów z budynków, o którym mowa w art. 24b ust. 1 ustawy o CIT, przy wyznaczaniu przychodu, o którym mowa w art. 24b ust. 9 ustawy o CIT, zgodnie z art. 24b ust. 6 w związku z ust. 3 ustawy o CIT należy uwzględnić części budynku hotelu, w których znajdują się pokoje hotelowe, w których Spółki z Grupy wykonują usługi hotelarskie oraz sale
Wypłata przez Bank ustawowych odsetek za opóźnienie w wypłacie klientom świadczeń z tytułu wcześniejszej całkowitej spłaty finansowania.
braku opodatkowania przepływów finansowych wynikających z uregulowania i rozliczenia zobowiązania podatkowego PGK z tytułu opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, które będą realizowane pomiędzy Wnioskodawcą, a Spółką Zależną.
W jaki sposób w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca powinien ustalać podstawę opodatkowania podatkiem od nieruchomości komercyjnych, obliczać kwotę podatku i potrącać ją z kwotą zaliczki na CIT aby odbyło się to zgodnie z treścią art. 24b i art. 24c ustawy o CIT?
uznanie, że Koszty wynagrodzenia Licencjodawcy z tytułu nabycia Wartości nie mieszczą w kategorii kosztów, o których mowa w art. 15e ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - ustalenie, czy koszty Wynagrodzenia Licencjonodawcy za korzystanie lub prawo korzystania z praw licencyjnych i know-how stanowią koszty bezpośrednio związane ze świadczonymi przez Spółkę usługami w rozumieniu
w zakresie ustalenia, czy przeprowadzenie przez Spółkę transakcji Nabycia nie spowoduje utraty przez PGK statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych prowadząc do zakończenia roku podatkowego PGK
w zakresie ustalenia, czy przeprowadzenie transakcji Połączenia, w której spółką przejmującą będzie Spółka tworząca PGK, a spółką przejmowaną spółka spoza PGK, nie spowoduje utraty przez PGK statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych, prowadząc do zakończenia roku podatkowego PGK
w zakresie utraty przez PGK statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych i zakończenia roku podatkowego PGK.
W zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych w związku ze śmiercią pracownika, byłego pracownika, emeryta, rencisty oraz najbliższej rodziny pracownika lub byłego pracownika (emeryta, rencisty).
1. Czy odsetki wypłacane w ramach opisanego powyżej systemu będą podlegały przepisom art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz. 851 ze zmianami)?2. Czy w przypadku Podatkowej Grupy Kapitałowej pod pojęciem wartość kapitału własnego, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 Ustawy CIT należy rozumieć wartość
CIT - w zakresie rozpoznania daty powstania przychodów oraz wysokości kosztów związanych z nabyciem wierzytelności, w sytuacji, gdy Bank utworzy Podatkową Grupę Kapitałową.
Czy w zaistniałym stanie faktycznym sprawy powstanie obowiązek zapłaty podatku od spadków i darowizn i podatku dochodowego?
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozliczenia strat.
w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego w okresie otrzymania potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez nabywcę.
Czy z chwilą podjęcia ostatecznej decyzji o zaniechaniu wdrażania systemu oprogramowania G. (w dacie przyjęcia uchwały przez Zarząd ZAKŁAD ) i spisania poniesionych wydatków w koszty księgowe, PGK będzie uprawniona do zaliczenia kosztów związanych z jego wdrażaniem do kosztów uzyskania przychodów?
Ustalenie właściwych cen transakcji w relacjach pomiędzy podmiotami powiązanymi w ramach podatkowej grupy kapitałowej.