Kwestia opodatkowania (braku zwolnienia) budynków posadowionych na sprzedawanym gospodarstwie rolnym.
Zwolnienie z opodatkowania przychodów uzyskiwanych z wynajmu pokoi gościnnych w budynku mieszkalnym położonym na terenie wiejskim w gospodarstwie rolnym.
Wybudowanie budynku gospodarczego nie uprawnia do skorzystania ze zwolnienia podatkowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy, gdyż nie mieści się w katalogu sprecyzowanym w art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy.
Skutki podatkowe przeniesienia własności działek w zamian za odszkodowanie.
Ulga mieszkaniowa - wydatkowanie przychodu na nabycie nieruchomości rolnej w celu wybudowania domu, garażu, budynków gospodarczych.
W zakresie zwolnienia z opodatkowania przychodów uzyskiwanych z wynajmu pokoi gościnnych w budynkach mieszkalnych położonych na terenie wiejskim.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości (zabudowanego gruntu, gdzie data oddania do używania budynku jest inna niż data nabycia gruntu), uprzednio wynajmowanej.
Ustalenie daty nabycia gruntu dla oceny skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości na nim posadowionej.
Dotyczy możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży działek
Przychód uzyskany z odpłatnego zbycia działki niezabudowanej wchodzącej w skład gospodarstwa rolnego, i która w związku ze sprzedażą nie utraciła charakteru rolnego, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży udziału w działce nr 1/1 i niekorzystania w związku z ww. transakcją z żadnych wyłączeń i zwolnień z opodatkowania podatkiem VAT (część pytania nr 1), - stawki podatku dla sprzedaży udziału w działce nr 1/1 (część pytania nr 1), - zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży udziału w działce nr 1/2, w związku z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku VAT
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży gospodarstwa rolnego – działy specjalne produkcji rolnej – księgi rachunkowe.
Czy w przypadku sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w skład którego wchodzą grunty rolne i budynki związane z działalnością rolniczą (gmina Y), grunty te i budynki korzystają ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 1 podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy jeśli sprzedaż gospodarstwa rolnego wraz z budynkami gospodarczymi i domem nastąpi przed upływem 5 lat, Wnioskodawczyni będzie musiała zapłacić podatek dochodowy od gruntów, bądź od tych budynków gospodarczych czy domu?
Czy dochód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości rolniczej, na którą składają się grunty rolne i zabudowania stanowiące cały majątek Spółki, może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego wynikającego z art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
opodatkowanie przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości rolnej nabytej w drodze spadku
Czy nabycie powyżej opisanej nieruchomości daje prawo do uzyskania zwolnienia z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym przychodów uzyskanych ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego ?