Dotyczy braku prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu oraz uznanie podatku należnego wykazanego w związku z rozliczeniem importu usług za podatek naliczony.
Usługi badań diagnostycznych (przeprowadzania Testów FO), świadczone przez Państwa w Polsce na rzecz pacjentów lub szpitali, podlegają zwolnieniu od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a w zw. z pkt 18 ustawy o VAT.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Uznanie: - czynności wykonywanych przez Państwa – Uczestnika w strukturze Cash-Poola za usługi w rozumieniu art. 8 ustawy o VAT, - czy obrót z tego tytułu będzie zwolniony z VAT i nie będzie wchodził do proporcji obliczanej w oparciu o art. 90 Ustawy o VAT.
Brak obowiązku rozliczenia podatku z tytułu importu usług doradczych w ramach podjętej współpracy z podmiotem zagranicznym.
Czy w opisanej transakcji sekurytyzacyjnej SPV będzie świadczyć na rzecz Banku usługę w rozumieniu ustawy o VAT, o kompleksowym charakterze, w ramach której, w szczególności, następuje nabycie przez SPV Wierzytelności Banku?
Uznanie vouchera za bon różnego przeznaczenia, dla którego obowiązek podatkowy będzie powstawał w momencie faktycznego dokonania dostawy towaru, uznanie transakcji między Spółką a Pośrednikiem 1 za import usług oraz uznanie Spółki za podatnika z tytułu importu usług.
Obowiązek rozliczenia podatku z tytułu importu usług doradczych w ramach podjętej współpracy z podmiotem zagranicznym.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej braku prawa do obniżenia podatku VAT oraz skutków podatkowych nabycia usługi od kontrahenta zagranicznego.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT poniesionego w zw. z realizacją projektu oraz określenie podstawy opodatkowania z tytułu WNT i importu usług.
w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla importu usługi badań laboratoryjnych
w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w systemie cash pooling
7 września oraz 1 października 2021 r. weszły w życie zmiany w ustawie o VAT wprowadzone w ramach tzw. pakietu SLIM VAT 2. W artykule omawiamy te zmiany oraz ich praktyczne skutki na konkretnych przykładach.
Brak obowiązku rozliczenia podatku z tytułu importu usług doradczych w ramach podjętej współpracy z podmiotem zagranicznym.
Ustalenie, czy Czynności Międzyoddziałowe stanowią transakcje podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w świetle art. 5 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 8 ust. 1 ustawy.
Opodatkowanie sprzedaży kodów doładowujących GSM, pośrednictwa zakresie dostarczenia kodów DEI oraz opodatkowania czynność pobrania i przekazania kwot uzyskanych z tytułu sprzedaży kodów DEI.
W zakresie skutków podatkowych dotyczących transakcji nabycia i sprzedaży kart podarunkowych.
Nabycie usług analizy próbek krwi od podmiotu z kraju trzeciego nie podlega zwolnieniu. Wykonywanie usług medycznych na rzecz podmiotów leczniczych na terytorium kraju i dla klientów indywidualnych jest zwolnione od podatku.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania otrzymanego rabatu od Organizacji Płatniczych; sposobu udokumentowania otrzymanego rabatu od Organizacji Płatniczych; określenia momentu obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu otrzymanego rabatu od Organizacji Płatniczych; opodatkowania otrzymanego Wsparcia od Organizacji Płatniczych w postaci wypłaty środków pieniężnych; opodatkowania otrzymanego
w zakresie rozpoznania importu usług, wykazania w deklaracji VAT-7, stawki podatku VAT, momentu powstania obowiązku podatkowego i kursu walut po jakim powinny być przeliczone świadczone na rzecz Wnioskodawcy usługi oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT
Nabywana usługa SWIFT nie może skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 13 ustawy o VAT, gdyż jak wskazano wyżej stanowiąc odrębną całość, nie wykazuje cech specyficznych, właściwych dla usługi finansowej zwolnionej od podatku. Tym samym przedmiotowe usługi nabywane przez Wnioskodawcę będą opodatkowane zgodnie z art. 41 ust. 1 w zw. z art. 146a pkt 1 ustawy o VAT stawką podstawową