Prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego od wydatków związanych z zakupem samochodu, badaniem technicznym w stacji diagnostycznej, zakupem ewentualnych części i napraw, wydatkami związanymi z kosztami ubezpieczenia samoachodu, braku obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu i zgłoszenia VAT-26.
Odliczenie w związku z zakupem i wydatkami eksploatacyjnymi pojazdu samochodowego. Prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wynajmem pojazdu bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu oraz braku obowiązku zgłoszenia tego pojazdu do urzędu skarbowego na formularzu VAT-26.
W przepisach ustawy o VAT obowiązujących od 1 kwietnia 2014 r. ustawodawca w ramach zasady ogólnej przyjął pewne uproszczenie polegające na tym, że pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony są wykorzystywane w 50% do celów związanych z działalnością gospodarczą i w 50% do innych celów, np. prywatnych. Natomiast 100% odliczenie przysługuje tylko w stosunku do pojazdów samochodowych
Podatek od towarów i usług w zakresie konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu specjalnego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na zakup paliwa i napraw oraz zakupu części zamiennych.
Podatek od towarów i usług w zakresie konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu samochodu ciężarowego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na zakup paliwa i napraw oraz zakupu części zamiennych.
Podatek od towarów i usług w zakresie konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu specjalnego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na zakup paliwa i napraw oraz zakupu części zamiennych.
Od 1 czerwca 2014 r. obowiązuje rozszerzony katalog pojazdów, w przypadku których nie stosuje się warunku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu. Są to pojazdy o specjalnym przeznaczeniu, takie jak: pomoc drogowa, pogrzebowe oraz bankowozy typu A i B. Podatnicy korzystający z przywileju nieprowadzenia ewidencji powinni jednak zapewnić, aby sposób używania tych pojazdów wykluczał ich użycie do celów
1. Czy poniesione wydatki na: noclegi (faktury za hotele), przejazdy (bilety kolejowe, autobusowe, paliwo do samochodu) oraz diety (nie przekraczające wartości diet ustalonych odrębnymi przepisami dla pracowników) stanowią koszty uzyskania przychodów? 2. Czy poniesione miesięczne opłaty czynszu najmu samochodu, na podstawie zawartej umowy, stanowią koszty uzyskania przychodu ewidencjonowane w poz.
Czy przychody uzyskane od firmy H. w Irlandii, ramach podpisanego kontraktu na wykonywanie usług medycznych mogę pomniejszyć o koszty związane z moim pobytem w Irlandii tj. koszty czynszu za wynajęte mieszkanie, energii elektrycznej, opłaty za zezwolenie na wykonywanie zawodu w Irlandii, bilety lotnicze na dojazd i powrót do kraju, koszty używania prywatnego samochodu w celu dojazdu do kliniki itp.