1. Ustalenie, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym udzielenie przez Wnioskodawcę oraz Uczestników wzajemnych poręczeń w zakresie spłaty przyznanych im Limitów Dziennych będzie prowadziło do powstania dla Wnioskodawcy przychodów z tyt. nieodpłatnych świadczeń, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT. (pytanie Nr 3 ostatecznie sformułowane w uzupełnienie wniosku z 18 grudnia 2024 r.) 2. Ustalenie
Obowiązki płatnika w sytuacji zapewnieniem bezpłatnego zakwaterowania i przelotów pracownikom delegowanym do Norwegii.
Obowiązki płatnika w związku z zapewnieniem pracownikom dostępu do Platformy usługowej.
Obowiązki płatnika - finansowanie przez Bank udziału w szkoleniach członkom Rady Nadzorczej Banku.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem świadczeń z ZFŚS pracownikom, emerytom i rencistom.
Obowiązek płatnika w związku z przekazywaniem świadczenia emerytom i rencistom.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem/sfinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistom z ZFŚS wycieczki integracyjnej, sfinansowaniem spotkania integracyjnego oraz dofinansowaniem/sfinansowaniem biletów i karnetów.
Przychód z tytułu różnicy między wartością rynkową nabytej nieruchomości a ceną zakupu, obejmującej udzieloną bonifikatę.
Obowiązek informacyjny gminy z tytułu świadczeń nieodpłatnych na rzecz mieszkańców, finansowanych z funduszu sołeckiego.
Prawo do odliczenia VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie abonamentów sportowych oraz usług robót budowlanych, których rezultatem było wyremontowanie szkolnego korytarza i opodatkowanie ww. nieodpłatnego przekazania abonamentów uczniom oraz sfinansowania remontu.
Czy w związku z nieodpłatnym udostępnianiem przez Państwo pracownikom usług cateringowych w formie ogólnodostępnego bufetu, zajęć sportowych, usług masażu oraz możliwości korzystania z siłowni, po stronie pracowników powstaje przychód ze stosunku pracy, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i czy tym samym na Państwu ciążą w tym zakresie obowiązki płatnika?
Obowiązki podatkowe, jakie ciążą na wnioskodawcy w związku z opłacaniem za uczestników kosztów szkoleń zawodowych, studiów podyplomowych oraz pakietu prozdrowotnego w ramach projektu pilotażowego.
Czy dokonując wypłaty dywidendy na rzecz Wnioskodawcy A Sp. z o.o. może zastosować zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o CIT, niezależnie od tego, czy X Sp. z o.o. będzie rzeczywistym właścicielem takiej dywidendy, w rozumieniu art. 4a pkt 29a ustawy o CIT - przy założeniu spełnienia wszystkich warunków uprawniających do zastosowania przedmiotowego
W zasadzie każdy z oferowanych benefitów stanowi dla pracowników opodatkowany i oskładkowany przychód ze stosunku pracy. Jednak po spełnieniu określonych warunków istnieje możliwość zaoszczędzenia na ww. należnościach publicznoprawnych od przekazanych świadczeń. W przypadku wątpliwości w kwestii dopuszczalności wyłączenia danego świadczenia z podstawy wymiaru podatku i składek ZUS rekomendujemy, aby
W zakresie ustalenia: 1. Czy otrzymanie przez Spółkę nieodpłatnie urządzeń wodno-kanalizacyjnych od Inwestora będzie skutkować po stronie Spółki powstaniem przychodu podatkowego (tj. przychodu w rozumieniu ustawy CIT), 2. Czy otrzymane nieodpłatnie w następstwie realizacji porozumienia urządzenia wodno-kanalizacyjne będą podlegać amortyzacji w ciężar kosztów uzyskania przychodów, 3. W jaki sposób określić
Obowiązki płatnika, w związku z wydaniem klientom bonów w ramach akcji promocyjnej.
Obowiązki płatnika związane z dokonywaniem nieodpłatnych świadczeń na rzecz pracowników – przewóz do i z miejsca pracy oraz zakwaterowanie pracowników.
Przekazywanie pracownikom bonów towarowych w celach motywacyjnych – jako nagród uznaniowych za osiągnięte wyniki pracy – nie stanowi nieodpłatnego świadczenia usług na cele prywatne pracowników i nie podlega opodatkowaniu VAT - wyrok TSUE z 17 listopada 2022 r. w sprawie C-607/20.
Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego wartość nieodpłatnego świadczenia wynikająca z zawartej umowy użyczenia podlega wyłączeniu z przychodów podatkowych na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy o CIT?
Dotyczy obowiązków płatnika z tytułu finansowania pracownikom biletów komunikacji miejskiej.