Zakład opieki zdrowotnej korzysta w stosunku do swojego dochodu ze zwolnienia z podatku, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 updop. Czy zakład jest uprawniony do podwyższania i obniżania stawek amortyzacyjnych? Czy też dotyczy go art. 16i ust. 8 updop?
MF opublikował projekt z 26 lipca 2021 r. dotyczący zmian podatkowych, które mają być wprowadzone w ramach programu Polski Ład. Dla podatników PIT przewiduje się m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 000 zł oraz wzrost limitu drugiego progu podatkowego do 120 000 zł. Podatnicy CIT skorzystają m.in. w szerszym zakresie z tzw. estońskiego CIT, a podatnicy VAT będą mogli tworzyć grupy podatkowe
Pakiety (abonamenty) medyczne to popularna i ceniona wśród pracowników forma dodatkowego wsparcia gwarantowanego przez pracodawcę. Pracodawca może zawrzeć dla osób zatrudnionych umowę, dzięki której pracownicy mają prawo korzystać z usług opieki medycznej świadczonych przez wybraną firmę. Wartość pakietu medycznego, w zależności od sytuacji w całości lub w części, może stanowić podstawę wymiaru składek
Podatnik płaci alimenty na rzecz swoich dzieci. Nie są one jednak ustalone w wyroku sądowym, a w ugodzie zawartej między stronami. Czy w takiej sytuacji alimenty mogą korzystać ze zwolnienia z PIT?
W związku z epidemią COVID-19 pojawiła się konieczność udzielenia przedsiębiorcom wsparcia niezbędnego dla utrzymania i kontynuacji prowadzonej przez nich działalności gospodarczej. Jednym z aktów prawnych służących temu celowi jest ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Wprowadza ona również pakiet zmian w dotychczasowych rozwiązaniach tarczy
Firma chce dowozić do zakładu pracowników samochodem, który jest zarejestrowany na 7 osób. Czy pracownicy będą musieli z tego tytułu zapłacić PIT?
Zwolnienie od podatku VAT czynności wniesienia do Spółki aportem nieruchomości zabudowanych budynkami.
Czy w przypadku przeksięgowania z rachunku bankowego fundusz operacyjny na rachunek bankowy obrotowy Spółki pozostałych niewykorzystanych środków pochodzących z dotacji od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz składek członkowskich Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od tej kwoty?
Równowartość dochodu odpowiadającego wydatkom, w tym zaliczkom, na zakup akcji w podmiotach, będących osobami prawnymi, związanych z mediami nie jest zwolniony przedmiotowo od podatku dochodowego od osób prawnych, ponieważ nie odbywa się w ramach zarządzania portfelem, o którym mowa w art. 75 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. Nr 183, poz. 1538).
Czy dotacja celowa z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dotacja z budżetu Gminy korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych, czy też dotacja podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i jakie obowiązki spoczywają w tej sytuacji na płatniku - Gminie .?
Czy przychód osoby fizycznej z tytułu naprawienia szkód spowodowanych awarią energetyczną w wysokości odpowiadającej kwotom faktur zapłaconych za naprawienie szkód jest zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy otrzymywane od męża alimenty na dzieci będą stanowiły przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawczyni?
Czy na podatniku w momencie wypłaty zasądzonego odszkodowania ciąży zobowiązanie opodatkowania tego przychodu w sytuacji gdy przy ustalaniu kwoty utraconych wynagrodzeń Sąd zmniejszył wartość przyznanego odszkodowania o należny podatek dochodowy od osób fizycznych wyliczony od ogólnych Jego przychodów według obowiązującej skali podatkowej za okres utraconych wynagrodzeń?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki komandytowej wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w momencie sprzedaży nie w pełni zamortyzowanego środka trwałego, którego zakup został częściowo sfinansowany dotacją.
Czy w związku z przekształceniem Wnioskodawcy w Spółkę osobową powstanie obowiązek do pobrania i wpłaty podatku dochodowego w charakterze płatnika w zakresie zysków przypadających na Akcjonariusza
1. Czy przedstawione w opisie zdarzenia przyszłego, objęcie przez Wnioskodawcę udziałów w spółce cypryjskiej będzie podlegało zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych?
1. Czy przedstawione w opisie zdarzenia przyszłego, objęcie przez Wnioskodawcę udziałów w spółce cypryjskiej będzie podlegało zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych?
1) Czy w przypadku wniesienia przez Wnioskodawcę tytułem wkładu niepieniężnego udziałów lub akcji w Spółce Portfelowej do Spółki Przejmującej w sposób opisany pod literą a) w niniejszym wniosku o interpretację transakcja ta stanowić będzie wymianę udziałów w rozumieniu art. 12 ust. 4d, 11 i 12 Ustawy CIT?2) Czy w przypadku wniesienia przez Wnioskodawcę tytułem wkładu niepieniężnego udziałów lub akcji
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT do planowanych transakcji udzielania pożyczek.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia aportem wierzytelności.