Szef Krajowej Administracji Skarbowej podkreśla zatem, że skoro Wnioskodawca nie był w stanie wyodrębnić, a potem zweryfikować ilości artykułów spożywczych, jakie przeznaczone są do spożycia w czasie pracy od tej do spożycia w czasie wolnym od pracy (bowiem jak wskazał Wnioskodawca w opisie stanu faktycznego nie prowadzi on ewidencji umożliwiającej ustalenie który pracownik i podczas jakich czynności
Podatek do towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem przekąsek dla pracowników oraz obowiązku naliczenia podatku VAT z tytułu nieodpłatnego udostępnienia przekąsek pracownikom.
prawo do odliczenia podatku VAT od zakupu artykułów spożywczych brak obowiązku naliczenia podatku VAT należnego z tytułu nieodpłatnego przekazania artykułów spożywczych pracownikom
Stanowisko Wnioskodawcy, w odniesieniu do pytania 2, zgodnie z którym w przedstawionej we wniosku sytuacji podstawą opodatkowania jest wyłącznie odpłatność pracownika (art. 29 ust. 1 ustawy o VAT) oraz, że nie będzie miał zastosowania przepis art. 32 ust. 1 ustawy o VAT z uwagi na brak spełnienia dyspozycji tego przepisu w odniesieniu do nabywcy (pracownika) należy uznać za nieprawidłowe.
Dotyczy opodatkowania podatkiem VAT towarów zużytych przez pracowników i kontrahentów oraz prawa do odliczenia podatku VAT od nabywanych artykułów spożywczych.
Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego na zakupach jabłek? Czy nieodpłatne udostępnienie (w tym wydanie, zużycie) jabłek pracownikom stanowi dla Spółki czynność podlegającą pod opodatkowanie VAT?
opodatkowanie nieodpłatnego wydania produktów na rzecz pracowników Spółki;
Opodatkowanie zużycia wyrobów spożywczych podczas różnego rodzaju narad, spotkań z kontrahentami/współpracownikami, spotkań wewnętrznych pracowników, posiedzeń zarządu i rady nadzorczej, szkoleń odbywających się w związku z działalnością opodatkowaną.
w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących nabycie owoców, kawy, herbaty, mleka oraz cukru przez pracowników Wnioskodawcy w godzinach pracy oraz w zakresie opodatkowania zużycia kawy, herbaty, mleka i cukru przez pracowników Wnioskodawcy w trakcie spotkań służbowych odbywających się w siedzibie Spółki oraz w trakcie godzin
w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania artykułów spożywczych kontrahentom oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z ich zakupem.
Czy zużycie (konsumpcja) wyrobów spożywczych podczas różnego rodzaju narad, spotkań wewnętrznych pracowników, posiedzeń zarządu i rady nadzorczej, szkoleń odbywających się w związku z działalnością opodatkowaną, stanowią dla Spółki czynność opodatkowaną na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu produktów spożywczych udostępnianych pracownikom, współpracownikom i zleceniobiorcom oraz opodatkowanie nieodpłatnego przekazania i zużycia tych produktów.
opodatkowanie nieodpłatnego przekazania napojów i artykułów spożywczych na rzecz pracowników i kontrahentów
W zakresie prawidłowości obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego za wrzesień 2012 r.
Zużycie ww. artykułów spożywczych zarówno przez pracowników Spółki w trakcie spotkań służbowych, jak również przez kontrahentów w czasie wizyt w oddziale firmy, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Koszt posiłku (np. obiadu) lub koszt noclegów i dojazdu z lotniska zagranicznego kontrahenta, który przyjechał na rozmowy handlowe, są związane z prowadzoną przez Podatnika działalnością
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego nieodpłatne przekazanie ww. artykułów spożywczych należy opodatkować podatkiem VAT należnym?
opodatkowanie nieodpłatnego przekazania i korzystania przez pracowników oraz klientów Spółki z artykułów spożywczych oraz usług cateringowych
opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego wydania produktów na rzecz pracowników Spółki
Zużycie ww. artykułów spożywczych zarówno przez pracowników Spółki w czasie ich pracy, a także w trakcie spotkań rad nadzorczych i zarządu, jak również przez dostawców oraz gości w czasie wizyt na terenie fabryk Spółki, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu artykułów zużywanych na potrzeby spotkań biznesowych oraz odpłatnych i nieodpłatnych szkoleń kontrahentów (w tym drobnych poczęstunków, cateringu, kolacji w restauracji oraz noclegu)?
1.Czy przedsiębiorca ma prawo do odliczenia VAT z faktur na zakupy ciastek, owoców i cukierków? 2.Czy przedsiębiorca ma obowiązek wykazania VAT należnego od tych faktur?
Nieodpłatne zużycie artykułów spożywczych na potrzeby sekretariatów jako poczęstunki dla kontrahentów podczas spotkań służbowych, ich zużycie w trakcie narad i spotkań wewnętrznych przez pracowników oraz w trakcie posiedzeń zarządu, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o VAT. Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania napojów i artykułów spożywczych na rzecz pracowników i kontrahentów oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych towarów.
Opodatkowanie podatkiem VAT zużycia towarów należących do przedsiębiorstwa przez pracowników, członków organów Spółki, kontrahentów (lub potencjalnych kontrahentów).