Opodatkowanie aportu Infrastruktury do Spółki w zamian za udziały w Spółce, brak zwolnienia z VAT dla tej czynności, podstawa opodatkowania aportu, prawo do odliczenia od wydatków na Infrastrukturę wnoszoną aportem do Spółki, sposób dokonania korekty wieloletniej w związku ze zmianą przeznaczenia i aportem infrastruktury do Spółki.
Ustalenie czy po zmianie w lipcu 2023 r. przeznaczenia samochodu i rozpoczęciu wykorzystywania samochodu nie tylko do celów działalności gospodarczej (zaczął on być wykorzystywany także przez wspólnika do celów nie związanych z działalnością gospodarczą) powinni Państwo naliczyć podatek od ukrytych zysków (w związku z art. 28m ust. 4 pkt 2 lit. b ustawy o PDOP) od odliczonego przy zakupie samochodu
Podatek od towarów i usług w zakresie: braku zwolnienia od podatku VAT aportu infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, stawki podatku VAT, prawa do odliczenia pełnych kwot podatku VAT poniesionych na realizację przedmiotowej Inwestycji oraz sposobu dokonywania odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.
Nieuznanie czynności wniesienia aportem Inwestycji do spółki za wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT transakcję zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (pytanie nr 1), uznanie czynności wniesienia aportem Inwestycji do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia (pytanie nr 2), ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. czynności
Obowiązek zapłaty akcyzy w przypadku zmiany przeznaczenia posiadanego samochodu osobowego na samochód osobowy specjalny kempingowy
Opodatkowanie czynności wniesienia aportu, podstawa opodatkowania ww. czynności, możliwość zastosowania zwolnienia od podatku, prawo do jednorazowej korekty zwiększającej podatek.
Obowiązki związane z importem oraz nabyciem na terytorium kraju oraz zużyciem olejów smarowych przez podmiot zużywający
Ustalenia momentu dokonania korekty podatku naliczonego: • w związku ze zmianą przeznaczenia zakupionej nieruchomości (o wartości przekraczającej 15.000 zł), • od faktur dotyczących remontu i adaptacji zakupionej nieruchomości (wartość wydatków nieprzekraczająca 15.000 zł), • od faktur dotyczących wyposażenia zakupionej nieruchomości (wartość wydatków nieprzekraczająca 15.000 zł).
Zbycie kanalizacji deszczowej zastosowanie zwolnienia od podatku dla tej dostawy, możliwości rezygnacji z tego zwolnienia, prawo do odliczenia podatku, korekta podatku w związku ze zmianą przeznaczenia.
1. Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego i dokonania korekty podatku naliczonego; 2. opodatkowanie dostawy nieruchomości niezabudowanej i stawka podatku
W zakresie opodatkowania usług dzierżawy Infrastruktury Wod-Kan i Kanalizacji deszczowej, zasad opodatkowania i ustalania podstawy opodatkowania dla czynności aportu Infrastruktury Wod-Kan i Kanalizacji deszczowej do Spółki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z budową, przebudową i rozbudową Infrastruktury Wod-Kan oraz budową Kanalizacji deszczowej i sposobu realizacji tego prawa
Podmioty gospodarcze w toku prowadzonej działalności bardzo często wykorzystują samochody osobowe, których podstawą używania jest umowa leasingu. Po zakończeniu umowy samochód może zostać wykupiony przez przedsiębiorcę i dalej używany na potrzeby prowadzonej działalności, a następnie sprzedany. Przedstawiamy podatkowe i rachunkowe skutki wykupu i sprzedaży leasingowanego pojazdu.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania jednorazowej korekty podatku VAT w przypadku poniesionych nakładów inwestycyjnych na budowę i przystosowanie nowej siedziby Wnioskodawcy, prawa do zastosowania jednorazowej korekty w przypadku aportu środków trwałych i WNiP o wartości początkowej przekraczającej 15.000 zł, prawa do zastosowania jednorazowej korekty podatku VAT składników masy
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych na sieci kanalizacji deszczowej w deklaracji na marzec 2015 r. w trybie art. 90a ust. 1 ustawy.
Czy Wnioskodawca prawidłowo ustalił indywidualną stawkę amortyzacyjną w wysokości 10% przyjmując, że budynek będzie amortyzowany przez okres 10 lat?
Czy w przypadku wniesienia Infrastruktury wodno-kanalizacyjnej aportem do Spółki Miastu przysługiwać będzie prawo do dokonania jednorazowej korekty podatku naliczonego w odniesieniu do całego pozostałego okresu korekty dla poszczególnych elementów Infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, zgodnie z art. 91 ust. 4-7 ustawy o VAT?
Możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej w przypadku zmiany przeznaczenia lokalu z niemieszkalnego na lokal mieszkalny.
Nie ma możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem. Zbycie w formie aportu sieci wodociągowej i sanitarnej korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy.
Nie ma możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem. Zbycie w formie aportu sieci wodociągowej i sanitarnej korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy.