Skutki podatkowe odpłatnego zbycia części nieruchomości nabytej do majątku wspólnego małżeńskiego, po podziale majątku.
Opodatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego częściowo w drodze dziedziczenia i częściowo w drodze zniesienia współwłasności.
Odpłatne zbycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego na podstawie testamentu po rodzicach, którym został on przydzielony w trakcie trwania wspólności majątkowej małżeńskiej.
Cele mieszkaniowe z art. 21 ust. 1 pkt 131 a spłata kredytu na zbyty lokal mieszkaniowy, oraz zakup, wykończenie, urządzenie lokalu mieszkaniowego, zakup garażu
Przychód uzyskany ze sprzedaży udziału w nieruchomości, nabytego w drodze zniesienia współwłasności, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego.
Nie stanowi przychodu odpłatne zbycie działki rolnej nabytej do majątku wspólnego małżeńskiego, po spadku i dziale spadku. Wyjaśnienia, że stanowisko prawidłowe, mimo wskazania, że sprzedaż jest zwolniona z podatku dochodowego.
Brak opodatkowania przychodu z odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego z uwagi na upływ pięcioletniego terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku na podstawie testamentu po rodzicu, który zakupił go do wspólnego majątku małżeńskiego.
W zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego dotyczącego wydatków na nabycie domu jednorodzinnego w zabudowie szeregowej, oraz wydatków na nabycie prawa do udziału w działce drogowej
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działki oraz obowiązek wystawienia faktury.
w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy podziału majątku wspólnego
Przychód osiągnięty przez Wnioskodawczynię z tytułu wniesienia w drodze aportu do spółki z o.o. wkładu niepieniężnego w postaci Przedsiębiorstwa, korzysta ze zwolnienia z opodatkowania, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 109 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w części dotyczącej zakupu i remontu budynku mieszkalnego oraz spłaty.
Za datę nabycia przez Wnioskodawczynię mieszkania należy uznać datę jego nabycia do majątku wspólnego, tj. 2008 r. Późniejsza w 2020 r. umowa o przeniesieniu własności tej nieruchomości na Wnioskodawczynię nie stanowi o ponownym jej nabyciu. Zatem sprzedaż przez Wnioskodawczynię mieszkania, o którym mowa we wniosku, nie będzie stanowić dla niej źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem
Z uwagi na panujący w małżeństwie Wnioskodawczyni ustrój małżeńskiej wspólności majątkowej nie można wyodrębnić udziałów, które Wnioskodawczyni oraz jej mąż posiadali w chwili nabycia lokalu mieszkalnego. Z tego względu Wnioskodawczyni nie mogła ponownie nabyć udziału w przedmiotowym mieszkaniu, ani w drodze dziedziczenia, ani w drodze działu spadku. W związku z powyższym nabycie przez Wnioskodawczynię
Samo wydatkowanie w wymaganym terminie środków ze sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze dziedziczenia na nabycie wspólnie z mężem lokalu mieszkalnego – wbrew twierdzeniu Wnioskodawczyni nie przesądza o prawie do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podkreślić należy, że Wnioskodawczyni w przedmiotowej sprawie nie jest inwestorem
Prawo do zwolnienia dochodu ze sprzedaży zbytej w dniu 16 lipca 2020 r. nieruchomości na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku nabycia w celu realizacji własnych celów mieszkaniowych lokalu mieszkalnego w Austrii za cenę nie niższą niż 294.000 zł w okresie do 31 grudnia 2023 r.?
w zakresie źródła przychodów z tytułu wynajmu lokali oraz kup z tytułu ulepszenia i odsetek od kredytu
Czy Wnioskodawczyni może dokonać darowizny zakupionego udziału &½ w domu w O. córce, mimo braku upływu 5 lat od darowizny syna D.K. bez opłaty podatku? Czy Wnioskodawczyni może zameldować się w tym domu po dokonaniu remontu, czy koniecznie wcześniej?
Możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej oraz ustalenie wartości początkowej środka trwałego
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że będzie on zobowiązany do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wiaty, budynku mieszalni pasz, budynku biurowo-magazynowego oraz silosów (oznaczonych w poz. od 1 do 4) a także nabytych Urządzeń z uwzględnieniem dotychczasowych dokonanych odpisów amortyzacyjnych przez małżonka Wnioskodawcy?
Samo podpisanie umowy deweloperskiej i wydatkowanie środków uzyskanych z odpłatnego zbycia w 2017 r. nieruchomości na nabycie lokalu mieszkalnego bez zaistnienia przeniesienia jego własności w ustawowym terminie nie przesądza o prawie do skorzystania ze zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z ust. 25 pkt 1 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przy czym,