Planowana transakcja nabycia udziałów nie spowoduje powstania dla Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym) na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych, konwersja wierzytelności na kapitał zakładowy oraz kapitał zapasowy nie będzie powodować po stronie Spółki powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Ustalenie czy planowana transakcja wniesienia aportem udziałów w Spółkach Operacyjnych do Holdingu nie spowoduje powstania dla Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka na podstawie stanu faktycznego jest uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.
Dochody z tytułu uczestnictwa fundacji rodzinnej w luksemburskich alternatywnych funduszach inwestycyjnych, o których mowa we wniosku, będących odpowiednikiem funduszy określonych w polskich przepisach prawnych, mogą korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy CIT. W tym przypadku uzyskiwane dochody mieszczą się w zakresie dozwolonej działalności fundacji rodzinnej określonej
Ustalenie, czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na dokapitalizowanie spółek (wydatków na nabycie udziałów / akcji spółek, podwyższenie kapitałów spółek, wniesienie dopłat do spółek oraz udzielenie oprocentowanej pożyczki spółkom), Wnioskodawca może i będzie mógł zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Czy w związku z podjętą w dniu 28 grudnia 2022 r. na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników uchwałą wspólników spółki A sp. z o.o. Wnioskodawca: 1. powinien rozpoznać przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o CIT z tytułu wniesienia do spółki A sp. z o.o. wkładu niepieniężnego w postaci wierzytelności wynikających z umów pożyczek określonych w ww. uchwale, a jeśli tak to czy wartość wkładu
Czy przedstawione w opisie zdarzenia przyszłego połączenie Wnioskodawcy z Akcjonariuszem nie będzie skutkować powstaniem dochodu z niezrealizowanych zysków na podstawie art. 24f ust. 1 w zw. z ust. 2 i ust. 3 ustawy o CIT (tzw. exit tax).
Interpretacja w zakresie ustalenia kosztu uzyskania przychodów w przypadku zbycia akcji Spółki Dzielonej oraz zbycia udziałów Spółki Przejmującej w oparciu o wartość rynkową Spółki Dzielonej uwzględniającą wartość zobowiązań.
1) Czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu nieruchomości będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków? 2) Czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu ruchomości będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków? 3) Czy podstawa opodatkowania dochodu z tytułu ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w odniesieniu do samochodów osobowych wykorzystywanych
W zakresie ustalenia czy ww. wypłata przez Spółkę na rzecz Akcjonariusza Wynagrodzenia Umorzeniowego, znajduje zastosowanie w regulacji zawartej w treści art. 14a Ustawy o CIT.
świadczenie na bazie klauzuli earn-out przy nabyciu akcji od udziałowca
klauzula earn-out przy nabyciu akcji od udziałowców mniejszościowych
w zakresie ustalenia według jakiej proporcji udziału w zysku Spółki Wnioskodawca powinien ustalić przychody i koszty uzyskania przychodów z tytułu udziału Wnioskodawcy w zysku Spółki za rok podatkowy, w którym dojdzie do zmiany wielkości udziału Wnioskodawcy w jej zyskach.
Według jakiej proporcji udziału w zysku Spółki Wnioskodawca powinien ustalić przychody i koszty uzyskania przychodów z tytułu udziału Wnioskodawcy w zysku Spółki za rok podatkowy, w którym dojdzie do zmiany wielkości udziału Wnioskodawcy w jej zyskach?
W zakresie braku powstania przychodu po stronie Wnioskodawcy w związku z planowanym połączeniem poprzez przejęcie.
Zastosowanie art. 15c ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych, oraz art. 7 ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw.
Interpretacja w zakresie ustalenia kosztu uzyskania przychodów w przypadku zbycia akcji Spółki Dzielonej oraz zbycia udziałów Spółki Przejmującej w oparciu o wartość rynkową Spółki Dzielonej uwzględniającą wartość zobowiązań.
brak powstania przychodu po stronie Spółki przejmującej oraz po stronie Udziałowców w związku z planowanym połączeniem
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych likwidacji zagranicznej spółki kapitałowej.
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodów w związku z dobrowolnym umorzeniem udziałów w spółce kapitałowej.
W przypadku przekształcenia Spółki kapitałowej w spółkę osobową, zysk w części odpowiadającej wartości nominalnej kapitału zakładowego Spółki oraz inne aktywa niepochodzące z niepodzielonych zysków na dzień przekształcenia nie stanowią przychodu po stronie wspólników, co skutkuje tym, że nie powstanie obowiązek płatnika po stronie Spółki.