Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku złożenia deklaracji VAT-26 oraz jej aktualizacji.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zakup samochodu osobowego oraz korekty podatku naliczonego dot. nabycia tego samochodu
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia aportem do nowo powstałej spółki jawnej nieruchomości oraz samochodów oraz możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla dostawy wnoszonych aportem nieruchomości. Ustalenie podstawy opodatkowania dla aportu nieruchomości i samochodów, które mają zostać wniesione do majątku nowo powstałej spółki.
Braku możliwości ponownego złożenia deklaracji i zapłaty akcyzy przez nabywcę samochodu osobowego, w sytuacji gdy sprzedawca tego samochodu złożył deklarację ale nie uiścił należnej akcyzy.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków w związku z udostępnianiem Handlowcom Narzędzi w ramach umowy toolingowej w celu świadczenia usług na rzecz Spółki.
Możliwość zaliczenia wartość samochodu wraz z częściami oraz usługą modyfikacyjną w całości zaliczyć w koszty uzyskania przychodu, nie biorąc pod uwagę ograniczeń wynikających z art. 23 ust. 1 pkt 46a ustawy o PIT.
Brak możliwości ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego, od planowanej dostawy wewnątrzwspólnotowej samochodów osobowych, które zostaną zarejestrowane na stałe na terytorium kraju.
Możliwości zmiany formy opodatkowania na ryczałt od dochodów spółek oraz uznania wskazanych we wniosku wydatków za wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT.
Czy zgodnie z art. 7aa ust. 2 ustawy o CIT dla celów kalkulacji wstępnej korekty, utworzone przez Spółkę rezerwy niezaliczone do kosztów uzyskania przychodu powinny być wykazane jako koszty podatkowe. Czy w przypadku konieczności dokonania przez Spółkę korekty przychodów, która nie była spowodowana oczywistymi błędami rachunkowymi, należy uwzględnić jedynie skutki faktury korygującej wyłącznie dla
Nie można zgodzić się także z Państwa stanowiskiem, że w przedstawionym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym opisany przez Państwa układ hybrydowy B wykorzystywany w samochodach osobowych sklasyfikowanych do kodu CN 8703 33 19, powinien być traktowany, jako hybrydowy napęd spalinowo-elektryczny, o którym mowa w art. 105 pkt 1a lit. a oraz art. 105 pkt 1b ustawy akcyzowej, a co za tym idzie w zależności
Najem samochodu z zagranicy nie może być uznany za jego nabycie, dlatego nie podlega opodatkowaniu akcyzą – wyrok NSA z 29 marca 2023 r., sygn. akt I GSK 2247/19.
Opodatkowanie podatkiem akcyzowym wytworzenia samochodów osobowych.
Ustalenie czy po zmianie w lipcu 2023 r. przeznaczenia samochodu i rozpoczęciu wykorzystywania samochodu nie tylko do celów działalności gospodarczej (zaczął on być wykorzystywany także przez wspólnika do celów nie związanych z działalnością gospodarczą) powinni Państwo naliczyć podatek od ukrytych zysków (w związku z art. 28m ust. 4 pkt 2 lit. b ustawy o PDOP) od odliczonego przy zakupie samochodu
Opodatkowanie opisanych we wniosku wydatków dot. samochodów osobowych i samochodów ciężarowych ryczałtem od dochodów spółek.
Zwolnienie od akcyzy samochodu osobowego przywożonego z Niemiec jako mienie przesiedleńcze
Obowiązek podatkowy w podatku akcyzowym w zakresie wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu i sprzedaży na terytorium kraju.
Podstawa opodatkowania samochodu osobowego nabywanego wewnątrzwspólnotowo.
Ustalenie wartości stanowiącej koszt uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży samochodu, który figurował w ewidencji środków trwałych, lecz od wykreślenia go z ewidencji środków trwałych nie upłynęło sześć lat.
Potwierdzenie, że po wprowadzeniu elektronicznego systemu zatwierdzania ewidencji przebiegu pojazdu, podpis elektroniczny składający się z kombinacji indywidualnego loginu oraz hasła pracownika Banku generowany przez Aplikację do ewidencji przebiegu pojazdu, może być uznany za „podpis podatnika” w rozumieniu art. 16 ust. 5 ustawy o CIT.