Opodatkowania przychodów według ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz zastosowania stawki ryczałtu w wysokości 15% dla usług sklasyfikowanych do PKWiU 90.03.11.0 oraz 90.03.12.0.
Dotyczy ustalenia: - czy wpłata dodatkowego kapitału przez akcjonariusza na rzecz Spółki (…) będzie miała skutki podatkowe w zakresie podatku od ukrytych zysków lub podatku CIT; - czy w przypadku obniżenia kapitału akcyjnego przez Spółkę (…) i zwrotu wpłaconych środków akcjonariuszowi, Spółka będzie zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) lub podatku od ukrytych zysków;
Możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym przychodów uzyskiwanych z działalności w zakresie usług farmaceutycznych oraz właściwa stawka ryczałtu dla uzyskiwanych przychodów.
Ustalenie opodatkowania ryczałtem od przychodów zagranicznych osób przenoszących miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Możliwość opodatkowania przychodów zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz określenie stawki ryczałtu.
Wnioskodawca może opodatkować przychody z prowadzonej działalności gospodarczej (usługi ubezpieczeniowe ) zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w/g stawki 15%, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 2 lit. j ustawy.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 47.00.74.0 .
Opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przy zastosowaniu stawki 12%.
Możliwości opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych oraz stawka do usług o PKWiU 47.00.74.0 i 82.11.10.0.
Brak możliwości opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym uzyskiwanych przychodów w ramach spółki jawnej z działalności w zakresie sprzedaży detalicznej wyrobów farmaceutycznych i medycznych (punkt apteczny).
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.20.0.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.20.0.
Czy dokonanie nabycia akcji w celu Umorzenia akcji Wspólnika/Wspólników stanowić będzie dla Spółki posiadanie (akcji) w kapitale innej spółki w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT. Czy dokonanie nabycia akcji w celu Umorzenia przez Wspólnika/Wspólników skutkować będzie utratą przez Spółkę prawa do opodatkowania Ryczałtem zgodnie z art. 28l ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy o CIT.
Dotyczy ustalenia: - czy Wnioskodawca będzie mógł korzystać z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek (estońskiego CIT-u), jeżeli wymóg zatrudnienia, o którym mowa w przepisie art. 28j ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o CIT zostanie spełniony, jeśli Wnioskodawca zatrudni większą niż 3 liczbę osób w niepełnym wymiarze, które po zsumowaniu wyniosą 3 pełne etaty. Czy w kontekście tego, że Spółka jest małym
Ustalenie czy po zmianie w lipcu 2023 r. przeznaczenia samochodu i rozpoczęciu wykorzystywania samochodu nie tylko do celów działalności gospodarczej (zaczął on być wykorzystywany także przez wspólnika do celów nie związanych z działalnością gospodarczą) powinni Państwo naliczyć podatek od ukrytych zysków (w związku z art. 28m ust. 4 pkt 2 lit. b ustawy o PDOP) od odliczonego przy zakupie samochodu
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla działalności sklasyfikowanej wg PKD 74.90.Z.
Możliwość zastosowania 8,5% i 14% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego.
Momentem powstania przychodu z tytułu wykonania przez Pana Zobowiązania będzie data wykonania usługi, to będzie ostatni dzień 24 miesięcznego okresu, na który został podpisany aneks do umowy.
Możliwości opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Dotyczy ustalenia, czy zapłacony Czynsz za korzystanie z Aktywów, ustalony na warunkach opisanych powyżej, stanowić będzie dla Spółki - opodatkowany Ryczałtem - dochód z ukrytych zysków w rozumieniu art. 28m ust. 3 uCIT, a jeśli tak, to czy należy go ustalać w odniesieniu do kwot netto, czy brutto wykazywanych na fakturach wystawianych przez Wspólników.
Stawka podatku dla usług sklasyfikowanych w pozycji PKWiU 62.01.12.0 oraz 62.02.30.
W zakresie ustalenia, czy po otrzymaniu przez Wnioskodawcę aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa, Spółka będzie uprawniona do opodatkowania Estońskim CIT, począwszy od roku podatkowego rozpoczynającego się dnia 1 kwietnia 2025 r., a tym samym w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Wnioskodawcy znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem na podstawie art. 28k ust
Czy wniesienie do Państwa przez Komplementariusza aportem całości przedsiębiorstwa Y, uprawnia Państwa do wyboru opodatkowania estońskim CIT w roku, w którym dokonano wniesienia przedsiębiorstwa.