Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie m.in. skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
Zwolnienie z opodatkowania wniesienia aportem do spółki nieruchomości oraz opodatkowanie wniesienia aportem do Spółki rzeczy ruchomych
Skutki podatkowe nabycia spadku z Austrii, jeżeli spadkodawca miał obywatelstwo polskie i austriackie.
1) Czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu nieruchomości będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków? 2) Czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu ruchomości będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków? 3) Czy podstawa opodatkowania dochodu z tytułu ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w odniesieniu do samochodów osobowych wykorzystywanych
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania: czy Gmina będzie działała jako podatnik VAT w odniesieniu do transakcji wniesienia składników majątkowych (Nieruchomości i Ruchomości) aportem do Spółki; czy aport Nieruchomości i Ruchomości do Spółki będzie stanowił zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy; czy aport Nieruchomości będzie zwolniony od VAT na podstawie
Zwolnienie od podatku czynności wniesienia aportem do Spółki prawa własności działki wraz z budynkiem i mieniem trwale z nim związanym oraz opodatkowanie stawką podstawową czynności wniesienia aportem do Spółki mienia ruchomego.
Zwolnienie od podatku czynności wniesienia aportu własności zabudowanych działek gruntu, prawo użytkowania wieczystego działki gruntu do Spółki w zamian za objęcie udziałów, opodatkowania czynności wniesienia aportu w postaci ruchomości do Spółki w zamian za udziały oraz podstawa opodatkowania dla tych czynności.
Zwolnienie od podatku czynności wniesienia aportem Nieruchomości i opodatkowania czynności wniesienia aportem Ruchomości do spółki miejskiej.
Czy wystąpi przychód podatkowy z tytułu otrzymania w wyniku likwidacji spółki osobowej środków pieniężnych, aktywów niepieniężnych oraz sprzedaży aktywów niepieniężnych po upływie 6 lat od upływu miesiąca, w którym nastąpiła likwidacja?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania aportu składników majątkowych.
1. Czy umorzenie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością dokonywane zgodnie z art. 199 Kodeksu spółek handlowych, za wynagrodzeniem w formie pieniężnej i niepieniężnej będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? 2. Czy przekazanie nieruchomości, ruchomości środków pieniężnych tytułem wynagrodzenia za nabywane przez Spółkę udziały w celu ich umorzenia, stanowi czynność opodatkowaną
Zwolnienie od podatku czynności wniesienia aportem ruchomości do spółki z o. o.
Ustalenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia rzeczy ruchomych aportem do SKA.
Zwolnienie od podatku czynności wniesienia aportem ruchomości do spółki z o. o. .
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT linii produkcyjnych będących przedmiotem aportu do spółki komandytowoakcyjnej.
Czy Wnioskodawczyni jest zobligowana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z nabyciem wyżej wymienionych rzeczy ruchomych?
Planowana czynność wniesienia aportem rzeczy ruchomych wchodzących w skład inwestycji do istniejącej spółki kapitałowej, spełniająca definicję dostawy towarów, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy wniesienie aportem Ruchomości w postaci rębaka nie będzie podlegać zwolnieniu z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT? Czy wniesienie aportem pozostałych Ruchomości będących przedmiotem majątku Składowiska będzie podlegać zwolnieniu z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT?
Czy wniesienie aportem Nieruchomości będących przedmiotem majątku Składowiska będzie podlegać zwolnieniu z VAT?
1. Czy rozważany aport budynków, budowli lub ich części wchodzących w skład inwestycji wodno-kanalizacyjnych, które przez okres co najmniej 2 lat były wydzierżawione na rzecz ZGK, będzie dostawą towarów zwolnioną z VAT? 2. Czy rozważany aport budynków, budowli lub ich części wchodzących w skład inwestycji wodno-kanalizacyjnych, które przez cały okres ich użytkowania były nieodpłatnie udostępnione jednostce
1. Czy rozważany aport budynków, budowli lub ich części wchodzących w skład inwestycji wodno-kanalizacyjnych, które przez okres co najmniej 2 lat były wydzierżawione na rzecz ZGK, będzie dostawą towarów zwolnioną z VAT? 2. Czy rozważany aport budynków, budowli lub ich części wchodzących w skład inwestycji wodno-kanalizacyjnych, które przez cały okres ich użytkowania były nieodpłatnie udostępnione jednostce