Interpretacja
22.11.2016 Podatki

Interpretacja w zakresie wyłączenia z opodatkowania aportu przedsiębiorstwa, braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego oraz braku obowiązku zapłaty podatku z tytułu remanentu likwidacyjnego.

Interpretacja
20.08.2014 Podatki

1. Czy wniesienie przedsiębiorstwa do spółki z o. o. jest dla Wnioskodawcy neutralne podatkowo?2. Czy na dzień wniesienia wkładu niepieniężnego w formie przedsiębiorstwa istniał obowiązek sporządzenia spisu z natury?3. Czy w związku z tym, że na dzień 31 grudnia 2013 r. nie wystąpi wykazywana w remanencie różnica pomiędzy wartościami na początek i koniec okresu rozliczeniowego zobowiązanie podatkowe

Porada

Spółka cywilna składająca się z dwóch wspólników ma ulec rozwiązaniu z dniem 31 grudnia 2013 r., gdyż odchodzi jeden ze wspólników. Jakie mamy obowiązki dotyczące VAT i urzędu skarbowego? Co należy wykonać i zgłosić przed 31 grudnia, a co wykonać i zgłosić po 31 grudnia?

Interpretacja
30.04.2013 Podatki

Czy istnieje konieczność sporządzenia zerowego remanentu likwidacyjnego i brak obowiązku rozliczenia podatku VAT na podstawie art. 14 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
11.10.2012 Podatki

obowiązek sporządzenia spisu z natury w przypadku wniesienia aportem przedsiębiorstwa osoby fizycznej do Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Interpretacja
30.11.2010 Podatki

obowiązek sporządzania spisu z natury oraz opodatkowania podatkiem od towarów i usług towarów ujętych w tym spisie

Interpretacja
16.09.2010 Podatki

Czy wniesienie przedsiębiorstwa rodzi obowiązek podatkowy z tytułu tzw. remanentu likwidacyjnego, jeżeli tak to jak go należy ustalić i w jaki sposób opodatkować?

Interpretacja
14.05.2010 Podatki

Czy wniesienie do spółki cywilnej przedsiębiorstwa jednoosobowego, prowadzonego przez przedsiębiorcę - osobę fizyczną, obejmującego wszystkie występujące w tym przedsiębiorstwie z wymienionych w art. 551 Kodeksu cywilnego składniki przedsiębiorstwa, które to wniesienie powiązane będzie z przejęciem przez spółkę cywilną zobowiązań przedsiębiorstwa ustalonych na dzień wniesienia stanowić będzie dla wnoszącego

Interpretacja
07.09.2009 Podatki

Czy w związku z wniesieniem przedsiębiorstwa, prowadzonego przez osobę fizyczną (opisanego w stanie faktycznym), w formie wkładu do spółki komandytowej, na podatniku wnoszącym wkład ciążą inne niż wymienione w dwóch poprzednich pytaniach, obowiązki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
24.03.2009 Podatki

czy w związku z utworzeniem Spółki Cywilnej i wniesieniem do niej w formie aportu całego prowadzonego obecnie przedsiębiorstwa osoby fizycznej Wnioskodawca będzie zwolniony od sporządzenia likwidacyjnego spisu z natury i uiszczenia od niego podatku od towarów i usług

Interpretacja
23.12.2008 Podatki

Obowiązek korekty podatku naliczonego w przypadku wniesienia przedsiębiorstwa do spółki cywilnej oraz obowiązek zapłaty podatku należnego w związku ze sporządzeniem remanentu likwidacyjnego po wniesieniu aportem całego przedsiębiorstwa

Interpretacja
05.09.2008 Podatki

Czy dokonanie zakupu towarów w czasie kiedy Wnioskodawca prowadził działalność gospodarczą w ramach przedsiębiorstwa A.-C. i rozliczenie wówczas wynikającego z tych zakupów podatku VAT naliczonego z podatkiem VAT należnym pozostaje bez znaczenia dla obowiązków podatkowych Wnioskodawcy w podatku od towarów i usług, w sytuacji gdy towary, z których podatek VAT naliczony został rozliczony, zostaną sprzedane

Interpretacja
03.09.2008 Podatki

Czy w przypadku wniesienia całego przedsiębiorstwa do spółki jawnej (dotychczasowa działalność gospodarcza podatnika zostanie wykreślona z ewidencji działalności gospodarczej) podatnik zamierzający uczestniczyć jako wspólnik w działalności gospodarczej spółki jawnej ma obowiązek sporządzania remanentu likwidacyjnego oraz do zapłacenia zryczałtowanego podatku dochodowego ?

Interpretacja
26.08.2008 Podatki

Czy u osoby fizycznej, która zamierza aportem wnieść swoje przedsiębiorstwo do nowo utworzonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powstaną skutki podatkowe jednoznaczne z likwidacją i zamknięciem działalności, a co za tym idzie, czy istnieje konieczność dokonania remanentu likwidacyjnego?

Interpretacja
18.08.2008 Podatki

Czy u osoby fizycznej, która zamierza aportem wnieść swoje przedsiębiorstwo do nowo utworzonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powstaną skutki podatkowe jednoznaczne z likwidacją i zamknięciem działalności, a co za tym idzie czy istnieje konieczność dokonania remanentu likwidacyjnego i rozliczenia podatku VAT?

Interpretacja
03.07.2008 Podatki

Czy wniesienie jako udziału do nowopowstałej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Interpretacja
10.04.2008 Podatki

Czy u wnioskodawcy jako wspólnika wnoszącego aport do spółki wystąpi dochód ustalany od wartości składników majątku objętych remanentem likwidacyjnym?

Interpretacja
01.06.2007 Podatki

Czy wniesienie aportem, przedsiebiorstwa do spółki jawnej powoduje obowiązek zapłaty podatku od remanentu likwidacyjnego?

Interpretacja
24.04.2007 Podatki

Czy w związku z planowanym wniesieniem aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa prowadzonego na nazwisko podatnika (jako osoby fizycznej) do nowo utworzonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością:1)składniki majątku objęte remanentem likwidacyjnym, które będą wniesione do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będą podlegały opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych

Interpretacja
06.03.2007 Podatki

Czy od wniesionego aportu tj. całego przedsiębiorstwa wystąpi zobowiązanie w podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
31.10.2006 Podatki

Czy wniesienie przedsiębiorstwa do spólki jawnej powoduje obowiązek zapłaty podatku dochodowego od remanentu likwidacyjnego? Jak ustalić wartość początkową środków trwałych wniesionych do spółki jawnej ?

Interpretacja
23.08.2006 Podatki

Czy wniesienie aportem do spółki akcyjnej przez spółkę jawną całego jej przedsiębiorstwa pociąga za sobą zobowiązanie wspólników spółki jawnej do sporządzenia remanentu likwidacyjnego i ustalenia dochodu oraz zapłacenia podatku od tego dochodu?

Poprzednia Następna