refundacja ceny leków
Interpretacja
08.02.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wynikających z przekształcenia działalności gospodarczej prowadzonej przez osobę fizyczną w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Interpretacja
14.10.2010 Podatki

Pod jaką datą powstanie obowiązek z tytułu podatku od towarów usług od należnej refundacji za sprzedane leki i wyroby medyczne, jeżeli refundacja nie zostanie zwrócona przez NFZ na rachunek bankowy Wnioskodawcy, tylko w ramach umowy cesji wierzytelności za sprzedane leki zostanie przekazana na rzecz nabywcy wierzytelności?

Interpretacja
13.11.2009 Podatki

Obowiązek podatkowy z tytułu dostawy refundowanych leków i wyrobów medycznych.

Interpretacja
14.10.2008 Podatki

Obowiązek podatkowy w sytuacji cesji należnej aptece refundacji na rzecz dostawcy leków.

Interpretacja
19.01.2007 Podatki

dot. obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu dopłaty otrzymanej od NFZ za pośrednictwem firmy farmaceutycznej.

Interpretacja
30.06.2006 Podatki

1. Czy przychodem ze sprzedaży leku po cenie obniżonej o kwotę wynikającą z bonu przedstawionego przy zakupie przez nabywcę, otrzymanego w ramach akcji promocyjnej, jest kwota zapłacona przez nabywcę, odpowiadająca cenie obniżonej, tj. 1 grosz? 2. Czy koszt nabycia przez Spółkę produktów, których sprzedaż objęta jest tą promocją jest w całości kosztem uzyskania przychodu?

Interpretacja
28.06.2005 Podatki

Dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży leków refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Interpretacja
20.06.2005 Podatki

Dot. podstawy opodatkowania i momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży leków za pełną odpłatność oraz leków refundowanych przez NFZ.

Interpretacja
04.04.2005 Podatki

Do przychodów którego miesiąca należy zaliczać należną od NFZ refundację ceny leków i materiału medycznego, czy do miesiąca w którym wydano leki, czy do miesiąca, w którym otrzymano refundację?

Interpretacja
26.01.2005 Podatki

Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że przedmiotem działalności Spółki jest prowadzenie aptek. Obowiązek podatkowy w podatku VAT przy sprzedaży leków refundowanych powstawał w spółce w chwili wydawania leku od całej kwoty należnej za sprzedany lek, łącznie z częścią refundowaną. Do kasy fiskalnej wprowadzona jest cała należność za lek, a nie tylko część otrzymana od klienta, nieobjęta

Interpretacja
16.08.2004 Podatki

Czy obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług w przypadku refundacji wypłacanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia powstaje w momencie uznania rachunku bankowego podatnika, czy też w momencie dostawy (sprzedaży) leku przez podatnika osobie upoważnionej do zniżki?