Możliwość amortyzacji - wartości początkowej stanowiącej różnicę między wartością rynkową Składników Majątku a ceną nabycia ZCP.
Planowany Aport 1 do Spółki 1 oraz Aport 2 do Spółki 2 z Wyłączeniami (a także uwzględniając możliwość dokonania Dodatkowych Ewentualnych Wyłączeń), stanowić będą wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanych części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e Ustawy VAT, a tym samym, zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, nie dojdzie do powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
1. Ustalenie czy opisany zespół składników materialnych i niematerialnych składający się na Dział B. stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4 pkt 4a ustawy o CIT. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1) 2. Ustalenie czy wniesienie aportu w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT na kapitał zakładowy C. S.A. będzie skutkował brakiem przychodu
Odpisy amortyzacyjne od nabytych środków trwałych oraz odpisy amortyzacyjne od nabytego know-how w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Określenie przedmiotu darowizny ZCP- oraz ustalenia zasad amortyzacji.
Spełnienie warunków do opodatkowania ryczałtem od dochodów Spółek zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Możliwość uznania Działu A za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o CIT, a tym samym ustalenie czy przeniesienie Działu A na rzecz Nowego Podmiotu nie będzie skutkować po stronie Wnioskodawcy obowiązkiem rozpoznania przychodu podatkowego na gruncie CIT.
Zorganizowana cześć przedsiębiorstwa, przeniesienie Działu, kwestia podlegania przepisom ustawy o VAT.
Aport oddziału, wniesienie w formie wkładu niepieniężnego, zorganizowana część przedsiębiorstwa.
Skutki podatkowe aportu przedsiębiorstwa do spółki z o.o. lub spółki komandytowej.
Uznanie zespołu składników funkcjonujących w ramach działu handlowo-serwisowego, realizującego Wiodącą Działalność, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, uznanie wniesienia aportem do Spółki ww. zespołu składników majątkowych za transakcję podlegającą wyłączeniu z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Wniesienie udziałów Spadkobierców w Przedsiębiorstwie w spadku jako wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki.
Uznanie, czy wniesienie aportem działalności spedycyjnej do Spółki stanowi transakcję zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa i nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie, że wniesienie w drodze aportu do Spółki Działalności Spedycyjnej stanowi transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, która nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
W konsekwencji uznania opisanego zespołu składników materialnych i niematerialnych składających się na Dział za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, planowana transakcja wniesienia aportem ww. zespołu składników do nowoutworzonej Spółki z o.o., która będzie kontynuowała dotychczasową Państwa działalność realizowaną z wykorzystywaniem tego zespołu składników, będzie stanowić czynność niepodlegającą
W zakresie ustalenia: 1. czy istniejący w Spółce zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności w zakresie (…) za pośrednictwem Działu, stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy o CIT, 2. czy na moment wniesienia aportu Spółka zobowiązana będzie rozpoznać przychód na gruncie CIT w wysokości wartości wnoszonego wkładu
Ustalenie czy zespół składników materialnych i niematerialnych w postaci ZCP będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT oraz czy wniesienie Aportem do B. przedmiotowego ZCP przez Wnioskodawcę będzie zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 25 lit. b ustawy o CIT neutralne podatkowo dla Wnioskodawcy.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie m.in. skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
Zespół składników materialnych i niematerialnych wchodzących w skład Farmy fotowoltaicznej, mającej być przedmiotem planowanego wydzielenia, będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy.
Składniki materialne i niematerialne tworzące Dział, które będą podlegały wniesieniu przez Wnioskodawcę na poczet kapitałów NewCo, tytułem wkładu niepieniężnego, będą stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT. Wartość wkładu niepieniężnego, na który składa się Dział (przyjęta zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o CIT), wnoszonego do NewCo, stanowić będzie
Podstawą opodatkowania VAT dla czynności przeniesienia aportem udziału we własności/prawie użytkowania wieczystego Działek poprzez wniesienie ich do Spółki w formie wkładu niepieniężnego w zamian za udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki, na podstawie art. 29a ust. 1 ustawy w zw. z art. 29a ust. 6 pkt 1 ustawy, będzie określona jako wartość nominalna otrzymanych przez Y. udziałów Spółki.
Konsekwencje podatkowe wniesienia w drodze aportu Infrastruktury do Spółki.
Skutki podatkowe wniesieniu wyodrębnionej części działalności gospodarczej należącej do Wnioskodawcy jako aportu do spółki.
Możliwość zastosowania zwolnienia podatkowego z art. 21 ust. 1 pkt 50b.