Możliwość uznania Działu A za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o CIT, a tym samym ustalenie czy przeniesienie Działu A na rzecz Nowego Podmiotu nie będzie skutkować po stronie Wnioskodawcy obowiązkiem rozpoznania przychodu podatkowego na gruncie CIT.
Powstanie przychodu w związku z nabyciem od Akcjonariuszy akcji za wynagrodzeniem w celu ich umorzenia.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Zważywszy na łączny charakter warunków objętych art. 12 ust. 4 pkt 12 ustawy o CIT, przepis ten nie znajdzie zastosowania do opisanego podziału przez wydzielenie ze Spółki Dzielonej do Spółki Przejmującej i uzyskanego przez Udziałowca w związku z powyższym przychodu. W analizowanej sprawie u B. powstanie przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8ba ustawy o CIT. Do ww. przychodu nie znajdzie zastosowanie
Czy planowany przez Wnioskodawcę aport zespołu składników majątkowych i niemajątkowych składający się na Dział Nieruchomości, o którym mowa w treści wniosku, będzie stanowił wniesienie w formie wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej również: "ZCP") w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a tym samym nie będzie stanowić przychodu podatkowego na podstawie art. 12 ust. 4
Ustalenie czy planowana transakcja wniesienia aportem udziałów w Spółkach Operacyjnych do Holdingu nie spowoduje powstania dla Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
W zakresie ustalenia, czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na kapitał zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki.
Czy w świetle art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych opisany zespół składników materialnych i niematerialnych (z założeniem, że w jego skład wejdą wyłącznie wybrane grunty, prawa użytkowania wieczystego gruntów oraz budynki) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym, w odniesieniu do aportu opisanych składników (przedstawionego w ramach Etapu 2 zdarzenia przyszłego
Czy w świetle art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych opisany zespół składników materialnych i niematerialnych (z założeniem, że w jego skład nie wejdą grunty, prawa użytkowania wieczystego gruntów oraz budynki) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym, w odniesieniu do aportu opisanych składników (przedstawionego w ramach Etapu 2 zdarzenia przyszłego), zastosowanie
Czy wniesienie aportu w postaci Działu S. będzie stanowiło zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT i w związku z tym nie powstanie przychód podatkowy po stronie Wnioskodawcy oraz tym samym dokonanie tego aportu nie będzie podlegać opodatkowaniu w podatku dochodowym od osób prawnych przez Wnioskodawcę. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy zespół składników materialnych i niematerialnych wskazany w opisie zdarzenia przyszłego (komórka A.) stanowi ZCP, o którym mowa w art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a w konsekwencji czy dokonanie przez Wnioskodawczynię aportu opisanego zespołu składników stanowi zdarzenie powodujące powstanie przychodu do opodatkowania po stronie Wnioskodawczyni? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Rozpoznanie przychodów w związku z aportem do spółki jawnej niewymagalnych wierzytelności.
Czy wniesienie wkładu w postaci opisanego w stanie faktycznym (winno być: „zdarzeniu przyszłym”) przedsiębiorstwa do spółki komandytowej stanowi przychód Wnioskodawcy. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)
Skutki podatkowe objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny i ich odpłatnego zbycia w ramach uczestniczenia w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny i ich odpłatnego zbycia w ramach uczestniczenia w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe umorzenia akcji bez wynagrodzenia i wydania Wnioskodawcy świadectw użytkowych.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że nabycie przez spółkę, w drodze aportu, majątku w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, którą stanowić będzie Zakład działalności dealerskiej i nieruchomościowej, nie spowoduje po stronie Spółki powstania przychodu w świetle przepisów ustawy CIT?
1. Czy w związku z Podziałem po stronie Spółki nie powstanie dochód (przychód) opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych. 2. Czy Spółka Przejmująca, będzie uprawniony do wykazania jako kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16a-16m Ustawy o CIT, dotyczących składników majątkowych wchodzących w skład wydzielanego ZCP za miesiąc Podziału. 3. Czy Spółka Przejmująca