Podatkowe skutki wniesienia aportu przez Gminę do spółki (art. 6 pkt 1, podleganie opodatkowaniu, podstawa opodatkowania, pełne prawo do odliczenia).
Interpretacja ogólna w sprawie opodatkowania VAT czynności wykonywanych przez jednostki samorządu terytorialnego polegających na instalacji systemów odnawialnych źródeł energii oraz usuwaniu azbestu w związku wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 30 marca 2023 r. w sprawach C-612/21 Gmina O. i C-616/21 Gmina L.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej wniesiony do Spółki aport.
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Gminie nie będzie przysługiwało prawo do odzyskania podatku VAT naliczonego, wynikającego z wydatków poniesionych na opracowanie audytów energetycznych dla budynków użyteczności publicznej, stanowiących własność Gminy.
Opodatkowanie wniesienia aportu w postaci odcinka sieci wodociągowej i kanalizacyjnej do Spółki komunalnej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Dotyczy możliwości odliczenia podatku VAT z faktur potwierdzających zakup towarów i usług w związku z realizacją przedmiotowego projektu.
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Brak możliwości odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia działek, którego wysokość została określona w umowie zawartej w formie aktu notarialnego.
Dotacja na zadanie usuwania i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących nabycie kompleksowej usługi organizacji Eventów i Eventów Pracowniczych.
Uznanie aportu Segmentu Operacyjnego za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i wyłączenia z opodatkowania ww. czynności oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczanego.
Możliwość obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia dofinansowanego z dotacji, polegającego na usuwaniu azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy.
w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku w całości lub części, wynikającego z faktur dokumentujących ponoszone wydatki w ramach realizacji przedsięwzięcia.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy Gminie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących dostawę towarów lub świadczenie usług związanych z realizacją przedsięwzięcia.
Wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej w zakresie ustalenia czy wniesienie jako aportu prawa użytkowania wieczystego nieruchomości niezabudowanych stanowić będzie odpłatna dostawę towarów, braku zastosowania zwolnienia z opodatkowania VAT Aportu Nieruchomości, ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem VAT dostawy Nieruchomości w drodze Aportu, prawa do odliczenia przez Spółkę „SPV” podatku
w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.